Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM’dan bir ilk!

Apitera Plus Propolisli Sprey

Balparmak Ar-Ge Merkezi ve TÜBİTAK MAM işbirliğiyle geliştirilen Apitera Plus Propolisli Sprey ile Apitera Plus Forte Propolis ve  Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli ürünleri tanıtıldı.

Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt’un ev sahipliğinde; Doç. Dr. Halit Yerebakan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü Dr. Emel Damarlı, Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada katıldı.

Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt, “Amacımız, tüketicilerimize kovandan sofraya doğal ürünler sunmaktır. TÜBİTAK MAM iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Apitera Propolisli Sprey, Apitera Plus Forte Propolis, Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli; bu fayda yaratma anlayışından doğan ürünler” dedi.

‘Polen, propolis, arı sütü üzerine çalışıyoruz’

Markanın  yeni ürün geliştirme stratejisini tüketicilerin ihtiyaçlarına göre belirlediklerini söyleyen Balparmak Ar-Ge ve Kalite Direktörü Dr. Emel Damarlı; “Fonksiyonel gıdaları tüketicinin hem ihtiyacına hem de damak tadına yönelik olarak çeşitlendiriyoruz. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında bulunan üniversiteler, araştırma merkezleri kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yapıyoruz. Şu anda TÜBİTAK ve TAGEM tarafından desteklenen 5 bilimsel projemizle birlikte AR-GE Merkezimizde 7 bilimsel projenin çalışmaları sürüyor. Polen, propolis, arı sütünün kalitesine ve dayanma süresine etkin faktörlerin belirlenmesi üzerine çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, virüs ve bakteri enfeksiyonlarının önlenmesinde burun ve ağız boşluğunun korunmasının önemli olduğunu söyledi. Yeşilada, “Ürün bileşiminde yer alan başlıca etkili bileşenlerden propolis ve uçucu yağların bakteriler üzerinde etkisi konusunda bilimsel yayınlardan yararlandık. Ayrıca karışımının bakteriler üzerinde etkinliği; biyolojik etkinlik testleri ile ortaya koyuldu. Bu bileşenlerin mikroorganizmaların gelişimini baskılarken; ağzımızdaki sağlıklı hücreler üzerindeki etkisini de araştırdık. Olumsuz etkilere yol açıp açmadığı; güvenilirliği ve uygun etkili konsantrasyonları tespit edildi” dedi.

Apitera Propolisli Sprey, propolisin yanı sıra; E vitamini, kekik uçucu yağı, nane yağı, adaçayı yağı, limon yağı, çörekotu yağı ve ıtır yağı içeriyor. Hijyenik ambalajı sayesinde kapağı kapatıldığında kolayca taşınabiliyor.

Yumuşak içimli Apitera Plus Forte Propolis; Apitera Propolis’e göre yüzde 50 daha fazla propolis içeriyor. Apitera Plus Forte Propolis; bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarına katkı sağlıyor. Çocuklara özel Apitera Plus Propolis Çocuk C Vitaminli; yumuşak içimli ve C vitamini desteği içeriyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir