Astellas İlaç Türkiye’de üst düzey atamalar yapıldı

İş Birimi yapısına geçti

Astellas İlaç Türkiye’de kadın yöneticilerin üst yönetimde aldığı görevler yeni atamalarla devam ediyor. Şirket; ekipler arasındaki iş birliğini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca organizasyonel çevikliği daha da güçlendirmek için ‘İş Birimi’ yapısına geçme kararı aldı.

Yeni yapılanma sürecinde, 2015 yılında Astellas ailesine Pazarlama Direktörü olarak katılan ve halen Satış Direktörlüğü görevini yürüten Ayçın Oğuz, Onkoloji-Hematoloji İş Birimi Direktörü oldu. 2020 yılından bu yana Astellas Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Nilay Süoğlu ise Uzmanlık İlaçları İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Ayçın Oğuz: Onkoloji-Hematoloji İş Birimi Direktörü 

2015 yılından bu yana Astellas İlaç Türkiye bünyesinde farklı sorumluluklar üstlenen Oğuz, 1 Ekim 2022 itibarıyla Astellas İlaç Türkiye’nin Onkoloji-Hematoloji İş Birimi Direktörü olarak görev yapacak. Oğuz, yeni görevinde kendi birimindeki satış ve pazarlama ekiplerine liderlik edecek.

1999 yılında İlaç Tanıtım Uzmanı olarak sektöre başlaydı. Sanofi, Nobel İlaç ve Thea Pharma gibi çok uluslu ve jenerik firmalarda çalıştı. Geniş bir terapötik alan skalasında; farklı yaşam eğrilerinde markaları ve ekipleri yönetti. İTÜ Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Oğuz; Boğaziçi Üniversitesi ve INSEAD’dan çeşitli sertifikalar almıştır.

Nilay Süoğlu: Uzmanlık İlaçları İş Birimi Direktörü 

2020 yılından bu yana Astellas Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Nilay Süoğlu yeni yapılanma süreci kapsamında Uzmanlık İlaçları İş Birimi Direktörü olarak atandı. 1 Ekim 2022 itibarıyla yeni görevine başlayacak. Daha önce Pfizer, Novartis ve Abdi İbrahim gibi ilaç firmalarında çalıştı.

Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Süoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA derecesine sahiptir. London School of Economics; Solvay Business School; Sabancı Üniversitesi; Koç Üniversitesi’nde çeşitli sertifika programlarına katılmıştır. Sertifikalı bir koçtur.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir