Ayşe Tolga ve Müjde Uzman’dan Wings for Life’a destek

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlanıyor

Oyuncular Ayşe Tolga ve Müjde Uzman, Wings for Life World Run’a destek oldu. Wings for Life World Run, omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak; bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşuluyor. Bebek sahilinde organizasyon öncesi hazırlık koşusu yapan ikili; 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te İzmir’de gerçekleşecek koşuda, ‘koşamayanlar için koşacak’.

Finiş çizgisi yok, yakalama aracı var

İzmir’de yapılan en büyük koşu olan Wings for Life World Run, Kültürpark’ta başlayacak. Bitiş çizgisinin olmadığı yarışta koşucular; yarışa başladıktan yarım saat sonra 15 kilometre hızla yola çıkacak Ford Kuga Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışacak. Hızı her yarım saatte artan ve maksimum 35 km/s hıza ulaşan yakalama aracının en son geçeceği bir kadın ve erkek katılımcı; o parkurun birincileri olacak. Dünyanın farklı noktalarında aynı anda başlayacak yarışın dünya birincileri ise tüm parkurlarda Yakalama Aracı’nın önünde en uzun süre yarışı sürdüren yarışmacılar olacak.

2014 yılından beri düzenlenen Wings for Life World Run’da 928 bin 95 kişi koştu. Toplam 9 milyon 34 bin 954 kilometre mesafe kat edildi. Geçen sene 180 binden fazla kişi adımlarını omurilik felçlilerine umut olmak için attı. 33 milyon 300 bin euro yani 532 milyar 800 milyon TL bağış elde toplandı. Wings for Life World Run sayesinde 239 proje desteklenirken; 59 projede araştırmalar devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Ford’un ana sponsorluğundaki organizasyonla ilgili detaylar; katılım bilgisi ve kayıt bilgileri www.kosamayanlaricinkos.com adresinde.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir