Dermokozmetik Uzmanı Eğitimi ve İstihdamı Programı Başladı

Depremzede kadınlar için istihdam fırsatı

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Hatay’daki kadınlara psikolojik ve ekonomik destek sağlamak amacıyla Vichy, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliği ve  L’Oréal Vakfı‘nın desteği ile hayata geçen ‘Dermokozmetik Uzmanı Eğitimi ve İstihdamı Programı’ başladı.

Projenin ilk etabında, KAGİDER’in Hatay Expo Fuar Alanı’nda kurduğu Eğitim ve Üretim Merkezi’nde Vichy ve BÜYEM eğitimcileri eğitimler verecek. Depremden etkilenen 120 kadın, iki ay boyunca toplam 64 saat fiziki eğitim alacak. 16 seanslık program kapsamında; BÜYEM tarafından satış teknikleri, iletişim, müşteri deneyimi ve sürdürülebilirlik konularında eğitimler olacak. L’oreal eğitmenleri ise cilt ve cilt sağlığı, ürün eğitimleri ve vaka çalışmalarını içeren eğitimler verecek. Eğitimlerin ardından, talep eden kadınlar için istihdam fırsatları değerlendirilecek.

‘Hayatın her anında kadınların yanında olmayı hedefliyoruz’

L’Oréal Türkiye Dermatolojik Güzellik Genel Müdürü ve Ülke Etik Temsilcisi Sinem Saraçer Turanlı, “Depremin ilk gününden bu yana bölgede L’Oréal Türkiye çatısı altındaki tüm markalarımızla yürüttüğümüz çalışmalar sırasında, kadınların cesaretleri, çalışkanlıkları, kararlılıkları ve güçlü duruşlarıyla sadece ailelerini değil, aynı zamanda şehirlerini, bölgelerini ve ülkemizi ayağa kaldırabilecekleri gerçeğine bir kez daha tanıklık ettik.

Bu yolda, kadınların yanında olmak, onları desteklemek ve cesaretlendirmek hepimizin sorumluluğu. Program, aslında sadece bir iş fırsatı değil. Aynı zamanda kadınların güçlenmesine ve toplumsal iyileşmeye katkıda bulunma çabamızın da bir yansıması. Kadınların potansiyellerini keşfetmeleri ve ekonomik bağımsızlıkları elde etmeleri için önemli bir adım. Projemizin Hataylı kadınlara yepyeni başlangıçlar sunmasını dileriz” dedi.

‘Kadınların girişimciliğe ve istihdama tutunmasını sağlayacağız’

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu: “Kadınların gücünü ve potansiyelinin desteklemek amacıyla bir araya geldik. Hatay’da umut ve iyileşme için çaba harcıyoruz. Deprem sonrası iyileşme süreçlerine katkı sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Bu program, sadece eğitim sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda depremden etkilenen kadınlar için bir umut kaynağı olacak. Kadınların istihdamını ve girişimciliğini desteklemek için kararlılıkla adım atacağımıza ve birlikte yol alacağımıza inanıyorum.”

‘Mesleki beceri ve kişisel gelişim odaklı eğitimler verilecek’

BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut ise “Katılımcılar, mesleki beceriler ve kişisel gelişim eğitimleri alacak” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir