Doğanın bilgeliğini doğal ve etkili çözümlere dönüştürüyor

Bitki bilgesi Arkopharma artık Türkiye’de!

1980 yılında Dr. Rombi tarafından Güney Fransa’da kurulan ve şimdi tüm dünyada fitoterapide lider konuma gelen Arkopharma artık Türkiye’de. Marka, sürdürülebilir üretimle desteklenen yüzde 100 organik ve şifalı bitkisel içerikli ürünleriyle saç, cilt, zayıflama, hafıza, sindirim, bağışıklık, enerji, detox ve genel sağlık ürünleri sunuyor. Doğanın bilgeliğini doğal ve etkili çözümlere dönüştürüyor.

1982 yılında ilk bitki özlü kapsülü geliştirdi. Tüm dünyada 32.700 satış noktası ile Avrupa ve Fransa’da besin takviyesinde sektör lideri konumunda olan Arkopharma öncelikli olarak tüm dünyada hit olan saç ürünleri Forcapil ile giriş yapıyor.

Fitoterapinin geçmişi kadim kültürlere kadar uzanmakta… Tarihin ilk zamanlarından 18. yüzyıla kadar şifalı bitkiler en önemli tedavi aracıydı. Birçok uygarlıkta bitki farmakopeleri ampirizm (deneyimden elde edilen bilgi) yoluyla gelişti ve zenginleşti. Ancak Arkopharma’nın kuruluşuna kadar hem tıbbi hem de farmakolojik bilginin sınırları vardı.

Şifalı bitkileri canlı fizyolojiye entegre eden yaklaşım

40 yılı aşkın bir süredir Arkopharma Laboratuvarları araştırmacıları, doğanın bilgeliğini doğal çözümlere dönüştürmek için çalışıyorlar. AR-GE’ye yapılan güçlü yatırımlarla Arkopharma, green teknoloji yöntemiyle tüm bitkisel ürünlerini aktive ediyor. Doğallık, güvenlik, verimlilik patentleri, 100’den fazla klinik çalışma ve onlarca bilimsel makalesi var. Biyoçeşitliliğe verdiği önem ile Avrupa’nın en büyük fitoterapi merkezi konumunda!

Bitki fizyolojisinden bitki nörobiyolojisine

Arkopharma’nın Türkiye’ye ilk gelecek serisi olan Forcapil Anti-Hair Loss* serisi. Seri, stresin, geçici yorgunluğun, hormonal değişikliklerin, mevsimsel değişikliklerin bir sonucu olan saç dökülmesini önlemekte.

Yeni saç büyümesini ivmelendiren, saçın direncini artıran seri, bir dizi aktif bileşeni bir araya getiriyor.

*Bir klinik araştırmaya (2008) katılan gönüllülerin yüzde 98’i, Forcapil Hair & Nails kullanarak 3 ay sonra saçlarının genel durumundaki iyileşmeden memnun kaldı.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir