Ece Çiftçi’nin doğum günü dileği çocuklar için umuda dönüştü

Doğum günü dileği çocuklar için umuda dönüştü

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi’nin doğum gününde başlattığı kampanya ile Şanlıurfa Çiftçiler İlkokulu’ndaki minikler için oyun parkı yapıldı.

Vakıf; bugüne kadar 11 ülkede 45 bini aşkın çocuğun hayatında rol aldı. Dezavantajlı bölgelerde yaşamını sürdüren çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve kendilerini geliştirmelerini hedefliyor.

‘Hedefim Türkiye’deki Umut Park’larını çoğaltmak’

Urfa’da bir araya geldiği çocuklarla parkın açılışını yapan Çiftçi; Hayatım boyunca en büyük hedefim çocuklara ve gençlere fayda sağlamaktı. Bu amaçla çalışmalarıma devam ediyorum. Doğum günümde çiçek ve hediye kabul etmediğimi, beni mutlu etmek isteyenlerin iyilik paylaş platformunda yer alan link ile çocuklar için bağış yapmalarını rica ettim.

Sonrasında toplanan bağışlarla Şanlıurfa Viranşehir’de Umut Parkı yapımına başladık. Parkın açılışı için Şanlıurfa’ya adım attığım andan itibaren duyduğum heyecanı; etrafımdaki ekip arkadaşlarımda ve dokunduğumuz çocuklarda da gördüm. Hedefim Türkiye’deki Umut Park’larını çoğaltmak ve ülke geneline yaymak. Bu hedefime adım adım yürürken sıradaki durağımız Kars’ın Digor ilçesi” dedi.

Ece Çiftçi, 10 yıl önce Şanlıurfa’da tanıştığı ve bağını hiç koparmadığı Esmanur ve İsa ile de bir buluştu. Esmanur’un güçlü bir kadın ve başarılı bir psikolog olarak yoluna devam edeceğinden emin olduğunu belirtti. Çukurova Üniversitesi BESYO öğrencisi olan İsa Dinler’in yetiştirdiği çocukların fiziksel ve ruhsal açıdan çok sağlıklı bireyler olacaklarına inandığını söyledi.

Umut Parkı; ilköğretim okulu yöneticileri ve yöre çocuklarının katılımıyla 4 Mart’ta kapılarını açtı. Oyun oynama hakkını çocuğun beslenme, sağlık, barınma ve eğitim gibi en temel ihtiyaçları arasında görenlerdenseniz;  https://fonzip.com/sosyalben/kampanya/2-umut-parki-23-nisan-da-aciliyor- linkinden bağışta bulunabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir