Unilever ev bakım markalarından Dünya’yı birlikte iyileştirelim çağrısı 

Bu yılın teması  ‘Dünya’yı İyileştirmek’

Unilever Ev Bakım Kategorisi; 22 Nisan Dünya Günü’nde herkese ‘Hep birlikte daha iyi tercihler yaparak Dünya’yı iyileştirelim’ çağrısında bulunuyor. Marka; gezegendeki ekosistemleri daha doğal süreçler, yeşil teknolojiler ve yenilikçi düşünce tarzı ile iyileştirmeye yönelik mesajların öne çıktığı 2021 Dünya Günü’nü, Temiz Gelecek Vizyonu ile destekliyor.

Bu kapsamda; Cif, Domestos, OMO, Rinso, Yumoş ve Vim gibi ev bakım markalarının formüllerinden fosil yakıt kaynaklı hammaddeleri çıkarmanın sözünü veriyor. Ayrıca bunun yerine yüzde 100 yenilenebilir veya geri dönüştürülmüş karbon kullanmayı taahhüt ediyor. Şirket; en geç 2030 yılına kadar tamamlanacak dönüşümü mümkün kılacak araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları için 1 milyar avro yatırım yapmaktadır.

Tüm sektör ile de paylaştığı Karbon Gökkuşağı ile de fosil yakıtlardan gelen karbona bağımlılığını kademeli olarak azaltırken; denizden, havadan, bitkilerden ve atıklardan elde edilen yeni karbon kaynaklarına yöneliyor.

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Leyal Eskin Yılmaz

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Leyal Eskin Yılmaz, “Covid-19 pandemisi ile mücadele etmeye devam ederken; iklim krizinin de önemli bir tehdit olduğunu unutamayız. Pandeminin ardından dünya normale döndüğünde; eski iş yapış biçimleri ve yaşam alışkanlıklarıyla devam edemeyiz. Bu yılki temasıyla bu gerçeğin altını çizen Dünya Günü bunu yeniden hatırlamak için bir fırsat.

‘Ürünlerin maliyetini gezegenin sağlığına yükleyemeyiz’

Temiz Gelecek Vizyonu ile temizlik ve hijyen ürünlerinin tedarik, üretim, ambalajlama, nakliye ve satış gibi tüm süreçlerini temiz evler, temiz bir gezegen ve temiz bir gelecek için baştan tasarladık. Pandemi temizlik ve hijyen ürünlerinin yaşam kalitemiz ve toplum sağlığı noktasında ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Ancak bu ürünlerin maliyetini gezegenimizin sağlığına yükleyemeyiz. Çünkü hasta bir gezegende de sağlıklı insanlardan bahsedemeyiz” dedi.

Yılmaz şöyle devam etti: “Hedefimiz asırlık kimyasal yöntemleri geride bırakmak; fiyatı iyi, performansı iyi ve daha da önemlisi gezegen için iyi ürünler sunmaktır. Sürdürülebilirlik konusunda güçlü bir mirasımız ve tecrübemiz var. Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planımız kapsamında; 10 yılda ürünlerimizde kullanıcı başına karbon ayak izini yüzde 21, atık ayak izini yüzde 6, su ayak izini yüzde 7 azalttık.

‘Bu krizle mücadelede önemli bir rol üstlenebiliriz’

Bugün küresel çapta tüketicilerin yüzde 67’si çevre dostu yöntemlerle üretilen ürünler istemektedir. Ancak sadece bizim değişmemiz yeterli değil. Kolektif bir çabaya ve tüketicilerin de bu sürecin bir parçası olmasına ihtiyacımız var. Gezegene etkimizi azaltarak ve kaynaklarını daha dikkatli kullanarak; bu krizle mücadelede önemli bir rol üstlenebiliriz. Biz süreçlerimizi ve ürünlerimizi temiz bir gezegen için en baştan yaratırken insanları da dünyayı iyileştirecek, daha iyi ve sürdürülebilir tercihler yapmaya davet ediyoruz çünkü bunu sadece hep birlikte başarabiliriz.”

Ev temizliğinde yepyeni bir deneyim: Cif Ultra Serum

Unilever’in en yeni ürün Cif Ultra Serum; Cif Power & Shine ile aynı güçlü temizliği sunmak üzere 10 kat daha konsantre olarak tasarlandı. Doğa dostu ürün, boş Cif Power & Shine sprey şişesinde su ile seyreltilerek kullanılıyor. Böylece sprey şişelerin tekrar doldurulup, uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır.

Tüketicilere Cif temizliğini; çok daha düşük bir karbon ayak izi ve yüzde 25 daha ekonomik fiyatıyla sunmaktadır. Hem çevresel hem de ekonomik tasarruf sağlamaktadır. Yüzde 75 daha az plastik içeren; yüzde 100 geri dönüştürülebilir şişelerde tüketiciyle buluşmaktadır. Küçük boyutu sayesinde daha az nakliye aracı gerektiriyor; böylece nakliye kaynaklı karbon salımını da azaltıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir