200 kadına ücretsiz mamografi desteği veriyor

Meme kanseri için global farkındalık

Victoria’s Secret, Türkiye’de de meme kanserine karşı mücadele etmeye devam ediyor. VS Türkiye, Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile gerçekleştirdiği iş birliğini Feriye’de özel bir lansmanla duyurdu.

İş birliği kapsamında ekim ayı boyunca mağazadan ve online’dan yapılacak sütyen satışlarından elde edeceği gelirin bir kısmını derneğe bağışlıyor. Ayrıca derneğin web sitesindeki formu doldurarak başvuran 200 ihtiyaç sahibi kadına ücretsiz mamografi taraması yapılıyor.

Ebru Akel’in moderatörlüğündeki özel lansmanda, Victoria’s Secret Türkiye Direktörü Dilek Öziş bir konuşma yaptı. Öziş, “Victoria’s Secret olarak kadın kanserlerine yönelik çalışmaları desteklemek üzere global bir fon hayata geçirdik. Bunun yanı sıra gerek ürünlerimizle gerekse farkındalık çalışmalarımızla kadınların yanında olmayı sürdürüyoruz” dedi.

Erken teşhisin önemi vurgulanıyor

Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ise “Jinekolojik  kanserler konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Maddi olanakları kısıtlı hastaların tedavisini üstleniyoruz.  Sosyal ve psikolojik alanda kadınları desteklemeye de çalışıyoruz. Pinkline projemizle online’da aktif kanser hastası kadınlara ücretsiz psikoterapi ve beslenme danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Ayrıca, tedavisi sırasında saçları dökülen kadınlara peruk bağışlıyoruz” şeklinde konuştu.

Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı  Prof. Dr. Cihan Uras da meme kanserine yönelik doğru bilinen yanlışları ve tedavi sürecinde yapılması gerekenleri anlattı.

Marka, geçtiğimiz yıl çalışanları için özel başlattığı meme kanseri farkındalık eğitim ve seminerlerine de devam ediyor. Çalışanlar, ziyaretçileriyle öğrendikleri bilgileri paylaşarak meme sağlığı konusunda bilinç oluşturmayı amaçlıyor. Pembe İzler Derneği’nin ‘Farkındalık Bileklikleri’ni takarak meme sağlığına dikkat çekiyor.

Body by Victoria ameliyat sonrası sütyeni

Victoria’s Secret mağazalarında ve online’da satılan Body by Victoria Ameliyat Sonrası Sütyeni ise mastektomi ameliyatı olan kadınlar için özel tasarlandı. Yumuşak kumaşı, balensiz yapısı ile konfor sunmakta. Özel ceplere sahip iç astarları sayesinde protezlerin rahatlıkla yerleştirilmesine imkân sağlıyor. Sırt ve ön kısmında bulunan kopçaları sayesinde kolayca giyilip çıkarılabiliyor.

Victoria’s Secret Türkiye Meme Sağlığı Bilgi Sayfası:

https://www.victoriassecret.com.tr/meme-kanseri-kontrolu

 Pembe İzler Derneği Mamografi Başvuru Formu:

https://www.kadinkanserleridernegi.org/mamografi
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir