Bebeğimle Aramda-Güvenli Bağlanma Eğitimleri başladı

Sudocrem ve Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat’ın ortak projesi 

İçeriği Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat tarafından hazırlanan ‘Bebeğimle Aramda’ Güvenli Bağlanma Eğitimleri ile start aldı. Sudocrem, hamilelik sürecindeki kadınlara ve 0-3 yaş arasında çocuğu olan annelere güvenli bağlanma konusunda rehberlik etmeyi  hedefliyor.

Proje, bu yıl ve önümüzdeki sene devam edecek. Bolat tarafından ücretsiz bir dizi fiziksel ve online eğitimden oluşuyor. Eğitime katılan ebeveynler ve bakım sağlayan bireyler eğitim sonrasında; farklı bağlanma türleri, bebekle güvenli bağlanmanın nasıl sağlanacağı ve bu konudaki temel prensipler hakkında bilgi sahibi oluyor.

Sudocrem Marka Müdürü Selen Tütüncüoğlu, “Sudocrem olarak ebeveynlere pişikle mücadelelerinde destek oluyoruz. Aynı zamanda  bebekleriyle sağlıklı bir bağ kurmalarına da yardımcı olmak istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki, güvenli bağlanma doğum itibariyle başlıyor. Çocuklar ebeveynleri ile güvenli bağlandıklarında, daha özgüvenli, daha kendisiyle barışık ve daha mutlu bireyler oluyor. Dr. Bolat’ın uzun süren kapsamlı içerik çalışmasının ardından projeyi hayata geçiriyoruz. İlk eğitimlerimize çok kısa süre sonra başlıyor olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.” dedi.

Dr. Özgür Bolat ise şunları söyledi: “Güvenli bağlanma her bireyin önemli bir ihtiyacı. Sudocrem ile birlikte ebeveynlere bu konuda rehberlik edeceğiz. Kendilerine böyle önemli bir konuyu sahiplendikleri ve bu projeyi hayata geçirdikleri için teşekkür ediyorum.”

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir