‘Lumoths’un hikayelerden ipek eşarplara dönüşen koleksiyonları

İpek eşarptan öte bir yaşam stili!

Lumoths eşsiz yaşam çeşitliliğine sahip olan doğaya ve dünyaya yabancılaşan modern insanın, vahşi doğası ve kendi özüne geri dönüşü için bir farkındalık yaratır. Çünkü doğaya yabancılaşan insanın, dünyaya vereceği zarar kaçınılmazdır.

‘Lumoths’un karakter ve ilhamı                                   

Lumoths, dünya üzerindeki tüm canlı çeşitliliğine karşı farkındalığı olan ve bu farkındalığa dikkat çeken bir marka. Hikayelerindeki ana karakterler; hayvanlar, vahşi yaşam, nesli tükenen canlılar, flora ve fauna… Benzersiz, kendine özgü tarzı ile gerçek anlamda geleneksel klasik el çiziminden dönüşen fular desenleri, sanatsal bakış açısı ile oluşturur.

Cinsiyet ve yaş gözetmeden kendi sessiz hikayelerini duyacak; yaratıcılığını, sanatsal vizyonunu ve tarzını benimseyecek herkesi sihirli dünyasına davet etmekte! Bu sihirli dünyada; doğadan, tasarım ilkelerinden, sanattan, kültürel miraslardan ve tarihten ilham alıyor.

Özgün ve yaratıcı stil özgürlüğü

Marka fular önerisinde bulunurken, fonksiyonel ve zamansız kullanım algısından yola çıkıyor. Tüm stil önerilerinde ürünlerin günün her saatinde akıllıca kullanılabilecek rahat ve şık giyim parçalarına ve özel lüks aksesuarlara dönüştürme fikrini merkezine yerleştirmekte.

Müşterilerinin günlük stillerinde yaratıcı davranma özgürlüğünü eğlenceli bir biçimde keşfetmelerini sağlamakta. Aynı zamanda şık ve elegan bir duruşla müşteriye fikirler sunmakta. Lüks bir ipek fuların, hayal gücünün öngörebildiği çeşitlilikte sadece bir fular olmanın ötesinde, çok amaçlı tüm yaratıcı kullanımlarına ilham olmakta. Bu yaklaşım Lumoths’un kendi alanında, kreatif farkını net bir biçimde ortaya koyar.

Markanın kurucusu ve tasarımcısı Funda Gülay Cengiz

Çeşitli sanat ve tasarım okullarını başarı bursları ile kazanıp, resim ve moda tasarımı bölümlerini derece ile bitirdi. Akademik kariyerini halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sürdürmekte. Cengiz, moda tasarım sektöründe yıllarca profesyonel olarak kurumsal perakende şirketlerinde çalıştı. Tutkuyla yapmak istediği desen tasarımını; hikayesel ve zamansız ipek fularlara çevirdi. Markasını, sürdürülebilir tasarım anlayışı içerisinde yavaş moda ve etik anlayışı ile hayata geçirdi. Türkiye’de üretilip tasarlanan, yine Türkiye’den tüm dünyaya açılan bir kadın girişimci markası olarak öne çıkıyor.

Geleneksel tarzdaki özgün ve realist, sanatsal illüstrasyonları büyük bir titizlik ile çevreye duyarlı özel İtalyan boyaları ile yüksek kalitede lüks ve saf ipek fularlara dönüşüyor. Hepsi bir sanat eseri değerinde olan çok amaçlı kullanıma uygun hale geliyor. Giyilebilir sanat ve tasarım anlayışı çerçevesindeki özel markasını, çok yönlü bakış açısı ile bütünleştiriyor.

Lumoths ile sürdürülebilir değerler

Her tasarım, büyük bir özenle ve emekle, birebir Funda Gülay Cengiz tarafından elde çizilmektedir. Tek başına her desen, bir sanat eseri niteliğinde… Tasarımsal algıda, giyilebilir sanat konsepti ile 4 – 6 hafta gibi bir süreç içerisinde ortaya çıkmakta. Kara kalem, realist illüstrasyonlar en ufak hatayı net bir biçimde belli eder. Bundan dolayı, çizim aşaması bir ustalık ve resim alanında bilgi birikimi gerektirmektedir.

  • Zanaatkar ve sanatçı az etki

Tasarımları az adetlerde üretilmektedir.Dünyaya verdiğimiz zararın en aza indirgenmesi mantığı ile…

  • Doğal boyama

Desenlerin baskısında kullanılan boyalar sağlığa ve çevreye dost, sertifikalı özel İtalyan boyalarıdır. Gezegenimizdeki canlı yaşamına hassasiyet ve farkındalıkla, birbirinden eşsiz tasarımlar oluşturuyor.

  • Doğal lifler

LUMOTHS, kendi isim hikayesindeki ipek böceklerinden esinlenme ile kumaş kalitesi olarak; özellikle ipeği baz alır. İpek ve kotonel doğal lifli kumaşlar zaman zaman buluşur ve koleksiyonda hayat bulurlar. İpekler yüksek kaliteli, gerçek doğal ipeklerdir. Kumaşların hiçbirinde sentetik içerik yok. Bu nedenle ki, eşarplarda milimetrik farklılıklar işin doğası gereği mevcuttur.

  • Yerel işletme

Tasarımlar Türkiye’ de oluşturulup, lokal işletmeler ile yine Türkiye içerisinde üretilmektedir.

  • Zamansız

Fast fashion markaların karşısında cesurca kişisel ve kendi özel adımını atıyor. Tam anlamıyla slow fashion marka değeri oluşturur. Koleksiyonlar, özellikle her sezon için uygun, imza desenlerle sanatsal ve yaratıcı bir biçimle kurgulanmaktadır. Bu da markanın tasarımlarını ölümsüz ve zamansız kılar..

  • Minik bağışlar

 Minik de olsa çevreye ve yaşama verdiğimiz destek, içimizdeki coşkuyu ve ilhamı çok daha fazla tetikliyor. Ürünlerin satışından, hayvan dostlarımıza, vahşi yaşam derneklerine ve doğaya karşı olan sorumluluk ve farkındalık bilinci ile minik bağışlar yapılıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir