Elidor X Boyner’den genç kadınlar için bursa dönüşen koleksiyon

TOG Gençlik Bursları Fonu yararına satışa çıkıyor

Elidor, Boyner ile hazırladığı Dedik Olabilir Koleksiyonu’nu satışa çıkararak; Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursları Fonu’na, genç kadınların eğitimi için katkı sağlıyor.

Koleksiyonun tanıtımı, metaverse dünyasında yerini alan Elidor Evreni’nde gerçekleşti. Kendi Yolumuzda projesi kapsamındaki yeni iş birliğiyle; Elidor’un burs verdiği üniversite öğrencisi genç kadınların sayısının artırılması hedeflenmekte.

Elidor Evreni’ne davetlilerin avatarlarıyla giriş yaptığı koleksiyon lansmanına; Millî Voleybolcu Ebrar Karakurt da bir video mesajı ile katıldı. Müzisyen Nova Norda’nın yeni parçası ‘Güm Güm’ için koleksiyona özel çektiği klibi; yeni albümü ‘Paralel Evrende Dünya Tarihi’nden şarkılar koleksiyona eşlik etti.

Karakurt’un rol aldığı ‘Dedim Olabilir’ kampanyasından ilham alan koleksiyonda; 19 parça var. Genç kadınların hayallerine umut veren mesaj, sokak stiliyle buluştu.

Hediyeli NFT’ler açık artırmaya çıktı

OpenSea pazar yerinde satışa sunulan ve 10 gün boyunca sürecek açık artırmadaki eserlerin yeni sahiplerini; Ebrar Karakurt veya Nova Norda’dan imzalı not ile özel koleksiyon kiti gibi sürprizler bekliyor.

10 kadın sanatçının ‘Dedim Olabilir’ hikâyeleri ise Elidor Evreni’ndeki “#DedikOlabilir” sergisinde buluştu. Bu ilk sergide; genç kadın sanatçılar kendi yaşamlarından ilham alan hikâyelerini dijital eserlere dönüştürdü. Eserler, ağustos ayının sonuna kadar görülebilmekte…

Unilever Türkiye Kıdemli Saç Bakım Kategori Müdürü Kerem Diramca

“Türkiye’de her 10 genç kadından 6’sının ‘Hayallerimle aramda engeller var ‘demesinden hareketle, 2021’de TOG ile birlikte Kendi Yolumuzda adında bir projeyle yola çıktık. Projemizde özellikle eğitim alanına odaklanarak; genç kadınların hayallerine giden yoldaki engelleri aşabilmeleri konusunda onlara destek sağlamaktayız.

Kendi Yolumuzda, zamanın ihtiyaçlarına göre kendini şekillendirmeye devam eden bir proje. ‘Dedik Olabilir’e dönüşen güçlü mesajımızı insanların üzerlerinde taşıyacak olması heyecan verici. Daha heyecan verici olan ise bu mesajın eğitim konusunda bir dayanışmaya dönüşmesi. İnsanların desteği, TOG ve Boyner iş birliğiyle, üniversite eğitimlerine destek olduğumuz genç kadınların sayısını hep birlikte artıracağız. Elidor Evreni’nin kapılarını da bu anlamlı proje ile açtığımız için ayrıca çok mutluyuz. Elidor Evreni, gelecekte de yenilikçi ve yaratıcı deneyimlere ev sahipliği yapacak.”

Boyner Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu

“Boyner, DNA’sında iyilik olan, iyiliğin birlikte hareket ederek çoğalacağına, yayılacağına inanan bir marka. ‘İyiliğin Modası Geçmez’ inancıyla projeler geliştirmeye, bizim gibi düşünen markalarla proje fırsatlarını değerlendirmeye odaklanıyoruz. Başarılarıyla herkesin göğsünü kabartan Ebrar’dan ve söyleminden aldığımız ilhamla hazırlanan bu koleksiyon; bize kendi yolumuzda ilerlerken yalnız olmadığımızı hatırlatıyor.

Tişört, sweatshirt, şort, tayt gibi parçalardan oluşan dinamik koleksiyon; bu yılın modası olan renkler ve desenlerden oluşuyor. Böylesi anlamlı ve yenilikçi bir projenin parçası olmaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.”

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genel Müdürü Ayşe Kırımlı

“TOG olarak gençlerin gücüne inanıyoruz. Elidor da gençlerin gücüne inanan paydaşlarımızdan biri. Kendi Yolumuzda projesi ile genç kadınlara üniversite öğrenimleri boyunca eğitim bursu sağlıyoruz. İlk NFT iş birliğimizi yine bu kapsamda  yaptık. ‘Dedim Olabilir’ NFT’sinin satışıyla 14 genç kadına daha eğitim bursu verdik; toplam bursiyer sayımızı 246’ya çıkardık.”

Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt

“Elidor şimdi de Boyner ile iş birliği içinde genç kadınların hayallerine destek olacak yeni bir projeye imza atıyor. Bu çalışmanın bir parçası olmak bana harika hissettiriyor. Emeği geçen ve bu tarz çalışmalara desteği olan herkese sonsuz teşekkürler.”

Müzisyen Nova Norda 

“Burada genç kadınlar için yapılan anlamlı bir projede sizlerle birlikte olmak çok güzel. Markaların, sivil toplumun, modanın, müziğin ve genel olarak tüm yaratıcı endüstrilerin pozitif değişim yaratmak için iş birliği içinde olması ortaya müthiş bir enerji çıkarıyor. Kampanyayı ilk izlediğimde de çok heyecanlanmıştım. Bugün o hikâyenin bir parçası haline gelmek, süper bir duygu.”

Koleksiyona ait parçaları; Boyner mağazaları, boyner.com.tr ve Boyner uygulamasından satın alabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir