‘Kadınlar jinekolojik rahatsızlıklarda uzman kişilere danışmalı’

Labioplasti işlemi nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Doğukan Angın; kadınların jinekolojik rahatsızlıklarını dile getirmeye çekindiklerini söyledi. Angın; “Birçok hastadan ‘Yıllardır böyle bir rahatsızlığım var ama bir tedavisi olduğunu bilmiyordum’ cümlesini sık sık duyuyoruz” dedi.

“Son dönemlerde en sık karşılaştığım şikayetler; iç dudak sarkması, vajinal genişlik, yağlı ve şişkin bikini bölgesi, çökmüş ve kırışmış dış dudaklar, orgazm problemleri, idrar kaçırma ve genital siğiller” şeklinde konuşan Dr. Angın; Labioplasti yöntemini anlattı:

“Labioplasti dudak düzeltme demek olsa da, bizim kastettiğimiz ‘iç dudak-labia minora’ estetiğidir. Yani büyümüş, sarkmış, büzülmüş veya asimetrik, vişne çürüğü gibi morarmış iç dudakların; cerrahi ile küçültülerek daha kısa, düz ve simetrik hale getirilmesidir. Çoğunlukla hastane de olmak üzere seçili hastalarda klinik şartlarında da yapılabilir. Yüzde 90-95 oranında, klitoris etrafındaki fazla kabarık dokuların da kesilmesi gerekmektedir. Doğru teknikle doğru zamanda doğu kişiye uygulandığında; hem cinsel anlamda, hem estetik olarak hem de hijyen gibi pek çok alanda olumlu katkı sağlar.”

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir