Kanser savaşçısı kadınlar ‘İyi Bak Kendine’ atölyesinde buluştu

Eau Thermale Avène ürünleri ile bakım yaptılar

Kanser Savaşçıları Derneği, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında; erken teşhisin önemine dikkat çekmek üzere ‘İyi Bak Kendine’ atölyesini düzenledi. Pierre Fabre Türkiye’nin sponsorluğunda düzenlenen atölyede; kanser savaşçısı 11 kadın güzellik ve sağlık dolu bir güne imza attı.

Atölyeye katılan 11 kanser savaşçısı konuk, hastalık ve tedavinin neden olduğu saç kaybı; ciltteki fiziksel değişikliklerle baş etmeleri için uygulamalı eğitimler aldı. Eau Thermale Avène ürünleri eşliğinde cilt bakımı seansıyla başlayan atölyede; makyaj uygulaması ve saç şekillendirme aktivitesi de yer aldı.

Pek çok uzman bilgi verdi

Sağlıklı besinlerin sunulduğu öğle yemeği sırasında ise Amerikan Hastanesi diyetisyeni Nilay Topçam, konukların beslenmeyle ilgili sorularını yanıtladı. Yemek sonrası Prof. Dr. Nil Molinas Mandel, erken teşhisin meme kanserindeki önemini vurgulayarak, hastalıkla ilgili soru-cevap oturumunu yürüttü. Ardından Prof. Dr. Sibel Alper atölyeye online  katılarak; kanser hastalarında cilt sağlığı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Atölyenin sonunda ise Fizyoterapist Yağmur Özer Aydın katılımcılara lenfödem eğitimi verdi. Gün sonunda konuklar güzellik ve sağlık dolu keyifli anlar geçirmenin yanında birbirleriyle deneyimlerini paylaşma şansı yakaladılar.

Kelime Ağacı projesi

Pierre Fabre Global’in Meme Kanseri Farkındalık Ayı için yardım etkinliğine de destek sağlandı. Avrupa menşeli bir dernek olan Think Pink ile gerçekleştirilen proje kapsamında; tüm ülkelere ‘Kelime Ağacı’ gönderildi. Her çalışan, Meme Kanseri ile ilgili düşüncelerini yazarak, pembe kurdele ile ağaca astı. Her bir pembe kurdele için 4 Euro bağış yaptılar. Ekim ayı sonunda toplam kart sayısı kadar bağış olacak. Bu hastalıkla mücadele edenlere destek sağlanacaktır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir