Koroplast’tan yaşanılabilir bir dünya için farkındalık projesi

Atıklardan geri dönüştürülmesiyle üretilen bir hikaye kitabı

Koroplast, ‘Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay’ mottosu kapsamında; ’40 farklı noktada atık toplama hareketi’ ile bir hikaye kitabı üretti. Marka, çocuklara geri dönüşümün önemini vurgulayan ve çevre bilincini aşılayan ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ hediye etti.

Atıkların geri dönüştürülmesiyle oluşturulan kitabı, ünlü çocuk yazarı Sara Şahinkanat kaleme aldı. Eğitici, öğretici ve keyifli bir dille yazılan kitaba, www.koroplast.com/donusumkahramanlari üzerinden ulaşmak mümkün. Kitapta doğaya ve çevreye zarar veren atıkların geri dönüştürülerek yeniden kullanılabileceği; Kora adlı küçük bir kız çocuğu ve arkadaşlarının üzerinden anlatılıyor.

STK’lar, belediyeler ve gönüllülerle birlikte, yüzde 80’i geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen; tekrar geri dönüşebilen 18 bin 257 ‘Koroplast Geri Dönüşüm Torbası’, 2 ayda 8.000 kg atık toplandı. Koroplast, toplanan atıkları geri dönüştürerek çocuklara özel ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ hikaye kitabını hayata geçirdi.

Kora çocuklara çevre bilincini ve geri dönüşümü aşılıyor

Koroplast Pazarlama Direktörü Gülsün Mersin; “Topluma olan sorumluluk bilinciyle geleceği şekillendirmeyi de misyon edindik. Bu doğrultuda TOÇEV’in yönlendirmesiyle okullarda geri dönüşüm eğitimlerine başladık. 20 okulda binlerce çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki sene de çevre temizliği ve geri dönüşüm eğitimlerine devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

20 okulda geri dönüşüm eğitimi 

28-31 Mart tarihleri arasında Samsun ve Çanakkale’de başlayan eğitimlerle; 10 okulda 3 bin 297 çocuk eğitim alacak. TOÇEV, ‘Kuşlara Fısıldayan Kız’ kitabını, okullara dağıtacak. Farkındalık yaratmak için ihtiyaç dahilinde geri dönüşüm ünitesi desteği de verecek.

TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Dilek Ültanır, “Günümüzün en önemli başlıklarından biri olan çevre duyarlılığı, toprağımıza sahip çıkmak, dünyamızı korumak ve geleceğe temiz bir dünya bırakmak; TOÇEV’in de öncelikleri arasında yer alıyor. Toplumu ve kurumları bilinçlendirmenin yolu eğitim ve farkındalık çalışmalarından geçiyor. Bu vesile ile Koroplast iş birliği ile 1-2-3’üncü sınıf öğrencileri için eğitim programı hazırladık” şeklinde konuştu.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir