Metro Türkiye 400’e yakın vegan ürünü raflarında sunuyor

Alternatif beslenme şekillerini tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor 

Metro Türkiye, alternatif protein kaynaklarını çeşitlendirerek sorumlu üretim ve tüketimi teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda vegan ve bitki bazlı beslenenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Her geçen gün ürün çeşitliliğini genişletmeye devam ediyor. Ayrıca profesyonel mutfaklarda ve restoran menülerinde vegan reçetelerin daha fazla yer alması için de çalışıyor.

Bu kapsamda sektörün önde gelen isimleri ile Feriye’de düzenlediği 1 Kasım Dünya Vegan Günü Buluşması’nda bir araya geldi.

Vegan Yaşam ve Gastronomi paneli

Nevşin Mengü moderatörlüğünde gerçekleşen Vegan Yaşam ve Gastronomi adlı panele, Dr. Suat Erus, Dyt. Kevser Başkara, Bi Nevi Deli kurucularından Belkıs Boyacıgiller ve Yemek Kültürü Yazarı Nazlı Pişkin katıldı. Ayrıca Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olan Gastronometro’nun şefleri ile özel bir vegan menü atölyesi de gerçekleştirdi. Katılımcılar hem atölyede hazırlanan hem de sunulan birçok ürünü deneme fırsatı buldu.

‘Restoran menülerinde vegan alternatiflerin bulunması için çalışıyoruz’

Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Son iki yılda raflarımızdaki vegan ürün sayısını yüzde 75 oranında artırdık. En önemli iş ortağımız olan yeme içme sektörüne de bu konuda ciddi bir katkı sunuyoruz. İşletmelerin kullanabileceği vegan ürünlere raflarımızda yer veriyoruz. Restoran menülerinde artan müşteri talebine yönelik vegan alternatiflerin bulunması için çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde Gastronometro’da yeme içme sektörünün menülerinde daha çok bitki bazlı reçeteler olacak. Alternatif menüler üretebilmeleri için şef buluşmaları gerçekleştirme gibi planlarımız da var’’ dedi.

Yeni Metro Chef Veggie bademli ve fındıklı içecekler 

Metro Türkiye, son olarak süte alternatif Metro Chef Veggie bademli ve fındıklı içeceklerini 19.90 TL’den satışa çıkardı. İçecekler, B12 vitamin kaynağı olmasının yanı sıra yüksek E vitamini içermesiyle de dikkat çekiyor. Bitki bazlı beslenenler için süte alternatif bir seçim olarak öne çıkıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir