Santa Farma ve Teknolojide Kadın Derneği 100 kadını geleceğe hazırlıyor

Sağlığın Dönüştüren Kadınları

SantaFarma İlaç şirketi ve Teknolojide Kadın Derneği; Sağlığın Dönüştüren Kadınları projesi kapsamında 100 genç kadına, ücretsiz eğitimler verecek. Pazarlama ve Satış Teknolojileri, İş Analistliği ve Gamification (Oyunlaştırma) eğitimleri; üniversitelerde ve meslek yüksekokullarında bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve bilişim teknolojileri bölümlerinin son sınıflarında okuyan veya yeni mezun kadınlara sunuluyor.

Proje, Teknolojide Kadın Derneği üç eğitim sınıfından; SantaFarma yöneticilerinin  mentorluk desteğinden oluşacak. Bir yıllık eğitim sonunda; dijital sertifika verilecek, staj ve istihdamda öncelik  tanınacak.

‘İlaç sektöründe daha çok ve daha donanımlı yönetici kadın’

SantaFarma İlaç Şirketi, İnsan Kaynakları Direktörü Sema Yetkiner, projeyle ilgili şunları söyledi:

“Pandeminin iş dünyasında dijitalleşmeyi ve otomasyonu hızlandırdığı net bir şekilde görülmüştür. Bu ciddi oluşum ile toplumların, eğitim kurumlarının, işveren ve işçi kuruluşları ile akademik kuruluşların koordineli olarak çalışmaları gerektiği ortaya çıktı. İş dünyasındaki bu gibi eğilimler, kadın çalışanları biraz daha fazla etkilemektedir. SantaFarma; kendi bünyesinde müdür ve üstü kadın yönetici oranını yüzde 50’ye çıkarmayı başardı. Bu ve benzeri projelerle, ülkemizde ve ilaç sektöründe kadın istihdamının; kadın yönetici oranının yükselmesine katkıda bulunmayı amaçladığımızı kamuoyuna duyurmak istiyoruz.”

‘Sağlıkta lider kadınları teknoloji bilgisi ile güçlendireceğiz’

Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney; “Özellikle pandemi ile birlikte online sağlık hizmetleri müşteri gereksinimi tarafındaki ihtiyacı gözler önüne serdi. TÜİK Sağlık Harcamaları İstatistiklerine göre 2020 yılında sağlık harcamaları yüzde 24.3 arttı. Bu durum ile sağlık hizmeti sağlayıcılarının neredeyse yüzde 80’inin önümüzdeki 10 yıl içinde sağlık BT’sine yatırımlarını artırması beklenmektedir.

SantaFarma İlaç ile sağlıkta lider kadınları teknoloji bilgisi ile güçlendirecek ve yetiştireceğiz. Teknoloji üreten insan çeşitliliğini artırmak için başlattığımız bu projenin; özellikle gittikçe gelişen sağlık sektöründe kadının gelişimine, istihdamına ve bu sayede de Türkiye ekonomisine güçlü katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kariyerini teknoloji ile bir adım ileriye taşımak isteyenleri, sağlık sektöründe de kariyer fırsatı yakalamak isteyenleri ücretsiz vereceğimiz bu eğitimlere davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ücretsiz eğitimlere başvurmak isteyen adaylar www.wtechplatform.com adresinden 30 Haziran tarihine kadar başvuru yapabilir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir