Synevo Laboratuvarları 11’inci şubesini Bodrum’da açıyor

Berlin’deki standartlar Bodrum’da 

İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Bodrum’da 11’inci merkeziyle faaliyet gösterecek ilk uluslararası laboratuvar zinciri olan Synevo, Türkiye yatırımlarına devam ediyor. Bodrum ve çevresinde yaşayanlar, 5 bin farklı testi hastane hastane dolaşmadan yaptırabilecek.

Avrupa laboratuvar zinciri Synevo, kurduğu tüm laboratuvarlarında Almanya’daki standartları oluşturmaya özen gösteriyor. Bebek ve aile dostu, hekim muayenehanelerine yakın, iş yeri, ev ve marinadan örnek alınabilecek şekilde tasarlanan donanımlı laboratuvara; Berlin laboratuvarındaki standartlar uygulandı. Numune alma odaları, kan verme korkusu olanları rahatlatmak için geniş ve dışarıya bakan pencereleriyle ferah şekilde tasarlandı. Üst düzey güvenlik ve hijyen önlemlerinin alındığı Bodrum Synevo’de ayrıca son günlerin en çok yaptırılan testi; hastalığı önceden geçirmiş veya farkında olmadan geçirmiş kişilerde vücudun bağışıklık yanıtı olarak oluşturduğu antikorları kandan tespit etmede kullanılan COVİD-19 antikor testi de yaptırılabiliyor. Tanı testi olarak hasta olan kişileri belirlemede kullanılan PCR testleri ise yapılmadığından koronavirüs bulaşmasından korkan hastalar da gönül rahatlığıyla laboratuvara gidebilecekler.

‘Türkiye’ye inancımız tam’ 

Gürkan Gelibolu

Synevo Tıbbi Laboratuvar Hizmetleri Genel Müdürü Gürkan Gelibolu, Bodrum’a yatırım yaptıklarını şu sözlerle açıkladı: “Medicover Holding’in bünyesinde bulunan Synevo’nun 10 binin üzerinde çalışanı ve Avrupa genelinde 95 merkez laboratuvarı bulunuyor. Yatırımcı 2013 yılında Medicover’ın çoğunluk hisselerini bir hayır kurumuna bağışladı. Bu vakıf daha çok Doğu Avrupa gibi çok geri kalmış ülkelerde evsiz kalan çocuklara yardım ulaştırıyor. Koronavirüsten kaynaklı kurumların kapandığı, insanların işsiz kaldığı böylesine zor bir dönemde yabancı bir yatırımcı olarak Türkiye’ye olan inancımızla bu yatırımı devam ettirdik. Grup olarak yatırımlarımızda genelde orta ve uzun vadeyi düşünüyoruz.

Türkiye 80 milyonluk nüfusu, genç ve dinamik yapısıyla orta ve uzun vadede önemli bir pazar. Ekonominin gelişip güçlenmesiyle kişiselleştirilmiş koruyucu ve önleyici sağlık bilincinin ve harcamalarının artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle Bodrum’da bu önemli yatırımı yapmaya karar verdik. Bodrum’da sağlık turizmini geliştirme adına evden, iş yerinden, marinadan, otelden numune alma gibi inovatif hizmetleri profesyonel ve kurumsal bir yaklaşımla Bodrum’a kazandıracağız. Sağlıklı yaşam testlerini yaptırmak isteyen Bodrumlular artık büyük şehirlere gitmelerine gerek kalmadan bu hizmetlere kavuşacaklar. Özellikle pandemi döneminde hastalık risklerini düşürmek adına dışarı çıkmak istemeyen riskli grupta yer alan yaşlı, kronik hastalar açısından bu hizmet büyük konfor sağlayacak. Bebek hastalardan numune alma konusunda deneyimli hemşirelerimizle minik misafirlerimize de özel hizmet sunacağız.”

Mobil hizmet verilecek

Synevo Bodrum Şube Medikal Müdürü Dr. Sevim Aydeniz; “Bodrumda pek çok tahlil istemleri şehir dışındaki laboratuvarlara gönderilir ve sonuçlara geç ulaşılır. Synevo ile aynı gün içerisinde ihtiyaç duyulan testlerin pek çok laboratuvar tetkikleri yapılabilecek. Bodrumda sağlık turizmi ve sağlıklı yaşam konusunda faaliyet gösteren oteller ve tatil köyleri, misafirlerine tatilleri esnasında sağlıklı yaşamla ilgili önemli hizmetler sunuyor. Synevo, Bodrum’un sağlık turizmi ve sağlıklı yaşam alanına önemli katkı sağlayacak. İleride Bodrum’da geriatri merkezleri, sağlıklı yaşam köyleri kurulacak ve dört mevsim misafirlere her türlü sağlık hizmetleri sunulacaktır. Yazın nüfus 3 milyona çıktığından trafik ciddi bir sorun olmaktadır. Ancak mobil hizmet bu konuda hayat kurtarıcı olacak” diyerek acil durumlarda da hastalarına hizmet vereceklerini belirtti.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir