Yaz güneşinin yol açtığı lekelerle savaşta yüz mezoterapisi

Güneş lekelerine mezoterapi dokunuşu

Yaz aylarının bıraktığı güneş lekeleri, kalıcı izler haline dönüşmeden tedavi edilebiliyor. En az 50 faktörlü bir güneş koruyucu kullanılmadığında; genetik yatkınlığın da etkisiyle oluşan güneş lekelerle savaşta yüz mezoterapisi öneriliyor.

Dr. Şafak Göktaş, hem yüz mezoterapisini hem de lekeler üzerindeki etkilerini anlattı:

Yüzde görülen kahverengi oluşumlara Melazma (Güneş lekesi) denmektedir. Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülen bu lekelerin yaş ilerledikçe görülme oranı artmaktadır.

Lekenin oluşma mekanizması, lekeli bölgedeki hücrelerin, lekesiz bölgeye göre daha fazla melanin pigmenti (Renk veren madde) üretmesidir. Lekenin tedavisinden iyi yanıt alınıp alınamayacağının en önemli göstergesi ise lekenin derinliğidir. Leke ne kadar yüzeydeyse tedavi o kadar başarılı sonuç verir.

Güneş lekelerinin tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler arasında başı yüz mezoterapisi çeker. Plazma teknolojisi ile mezoterapi kombine olarak yapıldığında daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Yüz mezoterapisi nedir?

Cildin altına küçük iğneler ile yapılan hyaluronik asit, vitamin ve mineral karışımından oluşan bir kürdür. Yüz mezoterapisi bir diğer isimle mezotifting cildin yenilenmesi, canlanması, kırışıklıkların azalması ve sarkmaların toparlanmasında da etkilidir. Eller, dekolte bölgesi, boyun, gıdı ve tüm yüze uygulanabilmektedir. Mezoterapi ile cildin altına enjekte edilen sıvı cildi uyarmakta; işlem sırasında lifting yani yüzü yukarı çekme etkisi başlamaktadır.

Nasıl uygulanıyor?

Öncesinde cilt krem ile uyuşturulmaktadır. Önce yüz temizlenmekte ve işlem yaklaşık yarım saat sürmektedir. Sonrasında kızarma, şişme, hafif morarma gibi yan etkiler oluşabilmektedir. Çok kısa sürede geçecek olan bu yan etkiler; kişinin normal yaşantısına dönmesinde hiçbir problem yaratmamaktadır.

Yüz mezoterapisi cildin yapısına (Genç cilt, orta yaşlı cilt, yaşlı cilt) bağlı olarak 3 ile 6 seans arasında yapılır. 2 seans sonrası etkisi daha hızlı ve net bir şekilde görülür.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir