Özgür yaz modunu hayata geçiren indigo batik Levi’s Tailor Shop’ta

Repair. Reimagine. Recycle (Onar. Yeniden Hayal Et. Geri Dönüştür)

Levi’s®, eski tekniklerin çağdaş bir şekilde yorumlandığı el boyaması indigo batiği sevenleriyle buluşturuyor. Batik, işçiliğin zirvesi ve favori denim parçalarınıza övgü niteliğinde ideal bir tasarım özelliği sayılıyor.

Rahat bir yaşam tarzını çağrıştıran batik, asırlar boyunca global ölçekte bilinen bir beceri/süsleme yöntemi olmasına rağmen 1970’lerde geniş çapta popülerlik kazandı. Bitkilerden elde edildiğinden tamamen doğal ve sürdürülebilir olan indigo boya, masmavi bir renk yaratırken aynı zamanda birçok farklı teknik için de kullanılabiliyor.

Repair.Reimagine.Recycle (Onar.Yeniden Hayal Et.Geri Dönüştür) platformunun bir parçası olarak Levi’s®, yalnızca Levi’s® Tailor Shop’larda yer alacak sınırlı sayıda indigo boyalı kumaşın üretim sürecinde Blue Print Amsterdam ile birlikte çalıştı.

İki farklı tasarım var

Söz konusu kumaşlar, iki farklı tasarıma sahip. Birinde, kumaşı işlemek ve yerine yerleştirmek için parmaklardan destek alınıyor. Geleneksel Japon Noi Shibori’den esinlenen ikincisi ise tamamen doğal indigo boyaya batırılmadan önce kumaşın kıvrılması ve katlanmasıyla yapılıyor. İndigo batik kumaş, ikonik Trucker ceketlerin yaka, manşet veya arka paneline ya da jean’lere yama şeklinde dikiliyor.

Batik boya hizmetiyle ,sevdiğiniz eski Levi’s®’larınızı tekrar tasarlayabilir veya yeni satın aldığınız bir ürünü dilediğiniz gibi farklılaştırabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir