Baştan çıkaran çiçek patlaması J’adore Eau de Parfum Infınıssıme

Ruhu dingin, büyüleyen cazibesi billuri

François Demachy, hem güçlü hem de sarıp sarmalayan yeni bir kadın kokusu yarattı; tamamen kalıcılık tesirli mutlak bir parfümün kokusu…

Bu yeni J’adore kendi yerini bizzat inşa ederek benzersiz konumunu vurguluyor ve gücünü, özgürlüğünü ve tenselliğini ifade ediyor. Tek bir işaretiyle kendi olma mutlak özgürlüğünü gösterdiği bakışıyla kendini ifade eden kadının parfümü.

“Grasse sümbülteberini J’adore kompozisyonuna ilave ederek romantik bir karşılaşma yarattım. Sanki J’adore sümbülteberi ‘baştan çıkarmış’, onu alıp vitrinde sergilemiş, ona renk ve ışık vermiş gibi. J’adore Eau de Parfum Infinissime yoğun olduğu kadar etkileyici bu küçük beyaz çiçek sayesinde tensel bir cazibeye büründü. Ansızın beliren ve trendleri aşan eksiksiz bir gücü var. Başlı başına bir koku janrı. Güçlü  ve özgüvenli dişiliği bir anda sembolize ediyor” diyor François Demachy.

Dior parfümörü yaratıcısı, J’adore buketindeki çiçekleri tek tek ayırdı, onları odunsu bir dokunuşun ateşli, yoğun tenselliğiyle sardı. Sonsuz ölçekte yayılan, bitmeyen bir çiçek patlaması. Varlığı daha belirgin bir bileşim; daha hacimli, daha kıvrımlı yeni bir gücü simgeliyor.

Grasse sümbülteberi efsanevi çiçeğin yeniden doğuşu

Dior parfüm ve moda evi, Dior parfümlerinin mümkün olan en kaliteli hammaddelerle üretilmesini sağlamak amacıyla 10 yılı aşkın süredir dünya çapında ortaklıklar kuruyor. Sri lanka’dan Kalabriya’ya ve grasse tarlalarına kadar istisnai sektörlerde uzun vadeli iş birlikleri oluşturmuş durumda. Grasse’de birkaç kilometreyle sadece koku çiçekleri üretimi için ayrılan bu arazilerde çiçek toplayıcılar büyüleyici beyaz çiçekleri saplarından ayırıyor.

Bu yavaş ilerleyen, zahmetli ve zor bir iş. Ancak kokusu güçlü bu çiçekler baş döndüren kokularını tek seferliğine günlerce yayıyor. Benzersiz kokuları ultra güçlü, davetkar, baş döndürücü. aslında, bu günahkar beyaz ‘baştan çıkaran’ çiçek için bölgede birçok efsane anlatılıyor.

Bunlardan biri genç kızların akıllarını kaçırmamaları için sümbülteberin açma zamanında tarlalarda dolaşmalarının yasak olması…  Bir diğeri de çiçek toplayanların akşam olup da işleri bittikten sonra arzularına yenik düşüp ‘vahşileştiklerini’ anlatan inanılmaz hikaye.

Parfümün yüzü tanrıça Charlize Theron

Craig McDean’in objektifine yansıyan Charlize Theron, karşı konulmaz ve dingin bir güç yayıyor. McDean, dişiliğin taviz vermeyen yönünü ön plana çıkarmak için altın ve ışıkla oynadı. Birkaç tutam yumuşak sarı saç ve çözülen altın bir kolye…  J’adore kadını gözümüzün içine bakıyor ve bize özgür, mutlak özgür olduğunu söylüyor. Çünkü mutlak kadın olmak aynı zamanda kendini açık ve net ifade etmek demek.

J’adore eşi benzeri görülmemiş dijital bir eylemle birçok kadının hikayesini dinliyor olacak.  Kimileri tanınmayan, bazılar ise ünlü olan bu kadınlar cesaretle ve kendilerine özgü şekilde mesajlarını iletecekler. Geleceğe bakan bu kadınlar tek bir seste birleşiyor, eyleme geçiyor ve dünyaya etki ediyor.  Cesur, başları dik.

J’adore misali özgür yaşamak bir efsane, amforası bir ikon. Diğer hepsinin arasından ayırt ediliyor, tüm gücünü ve güzelliğini koruyarak zamanda yolculuk ediyor. Boynunu süsleyen altın kolye ise özgür bırakıldı ve yeniden yorumlandı. Şimdi eskisinden de kıymetli. Hayat buldu ve somut sonsuzluğun ince ve ilham veren sembolüne dönüştü. Altın halkalar teker teker ayrılıp düşüyor, camdan aşağı kayıyor. Bu yeni hareket tıpkı hareketlerinde ve hayatında özgürleşen bir kadınla aynı anda nefes almak gibi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir