Bepanthol Baby İyiliğe Ninniler projesi AÇEV’e destek veriyor

Bepanthol Baby’den İyiliğe Ninniler

Bepanthol Baby bebeklerin ve ebeveynlerin hayatında değer yaratmak için; Sertab Erener, Can Bonomo ve Öykü Karayel iş birliği yaptı. Ünlü isimlerin ninnileri yorumladığı ‘İyiliğe Ninniler’ albümünün dinleme gelirleriyle AÇEV’e destek vererek iyiliği çoğaltıyor.

Proje kapsamında hazırlanan ve 12 ninniden oluşan özel albümde; ninnileri ünlü sanatçı Sertab Erener seslendiriyor. Erener’e ayrıca Bepanthol Baby’nin marka elçileri olan Öykü Karayel ve Can Bonomo çifti de eşlik ediyor. Dijital dinleme gelirleri AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programları’na bağışlanacak projenin lansmanı; Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti.

Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat’ın ev sahipliğindeki etkinlikte; AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt 

Ninniler yeniden yorumlandı

Albümde yer alan bazı ninnilerin sözlerinde; empati, eşitlik, kapsayıcılık gibi değerleri güçlendirmek için değişiklikler yapıldı. Tüm dijital platformlardan ebeveynlerin erişimine sunulan albümün YouTube; Spotify gibi dijital platformlardan gelecek dinleme gelirleri ise AÇEV için desteğe dönüşecek.

Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Saltat, “Bebeklerin uykusunu düşündüğümüzde akla gelen ilk şeylerden biri elbette ninniler… Ebeveynler de bebeklerinin uyku ritüellerinde sık sık ninnilere başvuruyor; sakinleştirici etkisinden faydalanmakta. Biz de ninnileri yeniden seslendirmek; ebeveynlerimize bebeklerine dinletebilecekleri güzel eserler bırakmak istedik. Ne mutlu ki Sertab Erener’in yanı sıra; marka elçilerimiz Can Bonomo ve Öykü Karayel de bize katıldı. Dahası bu çabamızı bir vakıfa fayda yaratacak bir mekanizma ile buluşturduk. AÇEV iş birliğimiz sayesinde ninniler hem bebekleri hem de iyiliği büyütecek” dedi.

‘Ninnilerin keyifle dinleneceğini umuyorum’

Sertab Erener projeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Ninniler kültürel gelişim ve müzikal miras açısından çok değerli eserler. Yazı bulunmadan önce dahi bebekler ninniler eşliğinde uyuyordu. Ayrıca değişen dünyanın gerçeklerine de uygun olarak düzenlenmeleri fikrini ilk başından itibaren çok sevdim. Bu projenin bir parçası olmak; ebeveynlerin ve bebeklerin hayatında her anlamda iyiliğe odaklanan böyle bir çalışmaya katkı sağlamak beni çok mutlu ediyor.”

Can Bonomo projeye ilişkin “Oğlumuz doğduğundan beri uykunun hem onun hem kendimiz için ne kadar önemli olduğunu yeniden anladık. Ninniler de hayatımızın bir parçası oldu. Dolayısıyla böyle bir projenin yaratacağı faydayı her şeyden önce bir baba olarak öngörebiliyorum. Bu ninniler sayesinde çocuklara kendim de inandığım eşitlik, yardımlaşma gibi değerlerle dolu bir dünyayı aktarıyor olmak; mutluluk verici. Sertab Erener gibi değerli bir sanatçı ile bu anlamlı projede bir araya gelmekten ve ‘Fış Fış Kayıkçı’ da düet yapmaktan mutluluk duydum” açıklamasını yaptı.

‘Benim Annem Güzel Annem’de düet yaptı

Öykü Karayel ise “Bebeklerin yabancısı oldukları dünyayı ve hayatı tanımasına da yardımcı olan, onlara güvende hissettiren ninniler, bizim de Roman ile uyku rutinimizin vazgeçilmezi. Bunun yanı sıra ninnilerin AÇEV için faydaya dönüşecek olması da projeye ayrı bir anlam kazandırıyor. Bir ninni dinlendiğinde etki çemberinin katlanarak yayılması; farklı çocukların hayatına iyilik olarak dönmesi; bir araya gelerek nasıl bir fark yaratabileceğimizin çok güzel bir örneği.

 AÇEV Genel Müdürü Senem Başyurt da proje kapsamında yapılan iş birliğinin çerçevesini şu sözlerle aktardı: “AÇEV olarak erken çocuklukta sağlanan desteğin bireyin yaşamında önemli fırsatlar yarattığını biliyoruz. Aynı zamanda ebeveynleri de destekleyerek özellikle babaların anne ile eşit sorumluluk üstlenmesini hedefliyoruz. Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler projesi, bizi bu hedefimize yaklaştıracak bir proje. Ebeveynler bebeklerini toplumsal cinsiyete duyarlı masallarla büyütecek. Dinledikleri her ninni, başka anne babaların eğitim almasına katkıda bulunacak.”

Ninniler Link: https://youtube.com/playlist?list=PLI1spa83RBwCCGiXahKT4Bzj-VpVu22Rs
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir