Bio Oil Natural yüzde 100 doğal bitkisel yağlar ile çatlaklara karşı savaşıyor

14 farklı bitki özü var

Çatlak, kırışıklık, leke ve yara izlerinin görünümünü 8 haftada gözle görünür biçimde azaltan Bio-Oil Natural; yüzde 100 doğal içeriğiyle bakım sunuyor. Klinik olarak da kanıtlanan etkisini içeriğinde yer alan 14 farklı bitki özüne borçlu… Bio-Oil Natural’ın formülünde kullandığı bitkisel yağlar, çatlakların onarımında etkili…

Bitkisel yağların çatlak sorununa çözüm getiren faydaları konusunda Uzm. Dr. Mehtap Kıdır, “Çatlak tedavisinde bitkisel yağların rolü çok önemli’’ dedi.

Tıbbi bitkilerden elde edilen doğal bitkisel yağlar, pek çok hastalığın tedavisinde ve cilt bakımında kullanılıyor. Son yıllarda modern estetik tıp, bitkisel yağları dermokozmetik ürünlerde daha sık kullanmaya başladı. Katkı maddesi içermemeleri nedeni ile günümüzde kullanımı daha da cazip hale geldi.

‘Doğal olan her şey zararsızdır’ mantığı ile de hareket etmemek gerekiyor

Bitkisel yağları seçerken cilt tipi ve varsa cilt hastalıkları göz önünde bulundurarak; onaylı ve dermatolojik testlerden geçmiş ürünler tercih edilmelidir. Bio-Oil Natural’ın etkisi; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Afrika’da birbirinden farklı tıp fakültelerinde yapılan klinik çalışmalarda kanıtlandı.

Bitkisel yağlar ve vitaminleri bir araya getiren; çatlak görünümünü gözle görünür bir şekilde azaltmaya yardımcı olan doğal formülü, ISO 16128 ile de ortaya kondu.

‘Derideki su kaybı önlenmeli’

Uzm. Dr. Mehtap Kıdır, “Derimizden sürekli olarak buharlaşma yolu ile su kaybı oluyor. Bu da deride kuruluk, çatlama ve kaşıntıya yol açıyor. Derimizdeki su kaybı alt tabakalardan desteklendiği için bu kaybı su içerek telafi etmek derinin nemi açısından önemli. Ancak ilerleyen yaş ve bazı cilt hastalıkları yüzünden derinin alt katmanlarından gelen su transferi yeterli olmuyor. Sık sık yıkama ve güneş ışığına fazla maruz kalmanın da sebep olduğu su kaybı yüzünden deri; kuru, pürüzlü ve kepekli bir görünüm alıyor. Bu yüzden nemlendirici ürünlerle nem eksikliği giderilip; deri yüzeyinde koruyucu bir kalkan oluşturularak su kaybının önlenmesi gerekiyor.”

Çatlak tedavisinde bitkisel yağların rolü çok önemli

Kıdır, çatlakların temel nedeninin derinin orta tabakasındaki elastin ve kolojen liflerinin zarar görerek kopması olduğunu söyledi. söylüyor. Kıdır, “Derimiz bizleri dış çevresel koşullardan korumak için bariyer görevi üstlenmektedir. Bu görevi tam olarak yapabilmesi için esansiyel yağlara ihtiyaç duymaktadır. Vücudumuzda üretilemeyen esansiyel yağlar, dışarıdan alabildiğimiz bitkisel yağlar sayesinde vücudumuza girebilmektedir. Bu da derimizin esneme kapasitesini artırarak çatlakların önüne geçmektedir. Bazı kişilerde genetik olarak kolajen ve elastin liflerindeki bağlar daha zayıftır. Bu bağlarda kopmalar meydana geliyor. Çatlak tedavisinde de temel amaç kopan bu liflerin yeniden bağlanmasını sağlamak. Çoğu zaman da uygulanan tedbirlere rağmen yine de çatlak oluşumu görülebiliyor. Ancak burada çatlaklar geliştikten hemen sonraki aylarda tedavisinin çok daha kolay olduğunu belirtmekte fayda var. Tam da bu noktada kullanılacak onarıcı, nemlendirici ve esnekliği artırıcı bitkisel yağlarla ciltte kolajen oluşumu desteklenerek çatlak onarımı gerçekleşebiliyor” açıklamasını yaptı.

Yüzde 100 doğal ve etkili bakım

Bio-Oil Natural, içeriğinde soya tohumu yağı, ayçiçeği yağı, aspir tohumu yağı, jojoba yağı, narçiçeği yağı, kalendula yağı, paçuli uçucu yağı gibi 14 farklı bitki özü, bitkisel yağlar, doğal antioksidanlar ve vitaminler barındırıyor. Karın, göğüs, kalça, bel ve uyluk gibi çatlak oluşumuna yatkın bölgelere günde iki kez masaj yaparak uygulandığında; 8 haftada çatlak görünümünü gözle görünür bir şekilde azaltmaya yardımcı oluyor. Kırışıklıkları azaltan krem, aynı zamanda cilt lekeleri ve yara izlerinin de görünümünü azaltıyor. Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir