Bottega Veneta, ilk defa kadın ve erkek kokusunu birlikte lanse ediyor

İlham kaynakları farklı

Bottega Veneta, Illusione serisi ile gerçeklik ve hayal arasındaki duyusallık, huzur ve sınırsız olasılığı yakalamaya çalışıyor.

Bottega Veneta Illusione For Her, hayal ve gerçeklik arasında bir an. Çiçeksi ve odunsu kokular içeriyor. Enerjik, hafif ve duyusal bergamotu ve frenk üzümü notalarıyla lezzetli ve aromatik bir kıvılcım, yeşil incir ağacı yapraklarıyla tazelenmiş portakal çiçeğinin ışıltılı çiçeksi dokusu ile adeta gülümseyen bir kadınsılık… Zeytin ağacı ve tonka tanesi esanslarıyla çevrelenen harika bir duyusallık…

Hafif ve puslu gölgelendirilmiş renkler köşeli cam şişenin altında hayatımızda iz bırakan su damlasından ilham alan dokunuş bulunuyor. Zamansız ve duyusal bir dizayn… Bottega Veneta Illusione For Her, ten rengini anımsatan ambalaj ve pembe renk cam şişeile sunuluyor.

Illusione For Her parfümünün yaratıcısı Amandine Clerc-Marie, yeni kokusunun hikayesini röportajında anlattı:

Yeni kokuyu yaratırken ilham kaynağınız ne oldu?

İtalyanların ‘siesta’ ritüellerinden ilham aldığımızı söyleyebilirim. Harika İtalyan koku hazinesini bir havuzun yanında dinlenirken düşündük. Aklımızda sıcak bir atmosfer, sessiz ama arka planda ağustos böceklerinin sesi ve hafif rüzgar esintisini canlandırdık… Havada bulunan anlar heyecanlı ve ilham kaynağı oluyor!

Özel içerikleri seçme sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Illusione için içerik seçimi içgüdüsel olarak gerçekleşti… İtalya’yı hisler, duygular ve kokular ile harika bir şekilde somutlaştırabileceğini düşündüğümüz hammaddeleri seçmek istedik. Aynı zamanda İtalyan mirasını da anımsatan hammaddeleri seçtik.

Kokuyu yaratırken herhangi bir risk aldınız mı? Alışık olmadığımız ya da nadir kullanılan içerikler bulunuyor mu?

Zorluğumuz kadınlar için feminen ve duyusal odunsu bir koku ile vazgeçilmezi yaratmaktı.

Bu kokuyu kullanmasını yakıştıracağınız biri var mı?

Kesinlikle güçlü bir karakteri olan, ne istediğini bilen ama halen şaşırtılmayı ve zorlanmayı seven bir kadın. Doğa ile yakın olup, elementlerin gücüne inanan ve hayatı dolu yaşayan birini düşünüyorum.

Bottega Veneta Illusione For Him ise hayal ve gerçeklik arasında bir an… İtalyan limonu ve turunç esanslarının birlikteliğinin yarattığı ışıltı renkler… Taze ve aromatik köknar balzamı ve beyaz sedir ağacı maskülen bir koku yaratırken duyusal tonka çekirdeği güçlü notaları ile mükemmel bir kompozisyon sunuyor.

Hafif ve puslu gölgelendirilmiş renkler köşeli cam şişenin altında hayatımızda iz bırakan su damlasından ilham alan dokunuşlar bulunuyor. Zamansız ve duyusal bir dizayn… Bottega Veneta Illusione For Him, açık sarı/yeşil renk ambalaj ve yeşil renk cam şişe ile sunuluyor.

Parfümün yaratıcısı Antoine Maisondieu, Illusione For Him’i şu sözlerle anlattı:

Kokunun yapısı, yüzeyi ve kullandığınız ham madeleri paylaşabilir misiniz?

Aslında kullandığım içerikleri tepe, kalp ve dip nota olarak ayırmak zor. Örneğin Italyan limon notasını normalde tepe nota için kullanılırken biz bu kokuda tonka çekirdeği ile birlikte dip nota materyali olarak kullandık. Eşsiz tamamlayıcıyı yaratırken ayrım yapamazsınız. İtalyan limonunun taze ve asidik etkisi tonkanın sıcak etkisiyle bir araya geldiğinde daha zarif ama hafif agresif bir koku yaratıyor.

Yeni kokunuzu yaratırken ilham kaynağınız neydi?

‘Swimming Pool’ filminde rol alan Alain Delon ve Romy Schneider’dan ilham aldığımı söyleyebilirim.

Kokuyu yaratırken herhangi bir risk aldınız mı? Alışık olmadığımız ya da nadir kullanılan içerikler bulunuyor mu?

Ne zaman bir koku yaratsam risk alırım çünkü bu kokulara kalbimi, imzamı ve ruhumu koyuyorum. Bana göre bir koku yaratırken risk almak parfümde yalnızca yeni veya alışık olunmayan içeriklerin bulunmasıyla değil, bilinen içeriklerin gerçekten ilgi çekici ve yenilikçi formuyla bir koku yaratılmasıyla ilişkilendirilebilir. Örneğin odunsu bitkiler ve İtalyan limonu buna bir örnek olabilir. Bunlar genellikle kullanılan klasik içeriklerdir ancak önemli olan bu kokulardaki alışılmadık şekilde bir araya gelişeri oldu.

Bu kokuyu kullanmasını yakıştıracağınız biri var mı?

Tüm doğallığı ve çabasız maskülenliği ile Alain Delon.

  • Bottega Veneta Illusione For Her 50 ml: 667 TL
  • Bottega Veneta Illusione For Her 100 ml: 839 TL
  • Bottega Veneta Illusione For Him 50 ml: 506 TL
  • Bottega Veneta Illusione For Him 90 ml: 675 TLBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir