Cildinizi kışa hazırlamak için hangi uygulamaları yaptırmalısınız?

Cilt lekesi nasıl tedavi edilir?

Yaz aylarında güneş ışınları ve deniz suyunun etkisiyle cilt daha fazla yıpranmakta. Özellikle zayıf ciltler lekelere karşı daha hassas hale gelmekte. Hasar gören cildimizi yenilemek ve kış mevsimine hazırlamak için sonbahar iyi bir fırsat.

Medikal Estetik Hekimi Yasemin Savaş, özellikle yaz aylarından kalan kahverengi güneş lekeleri ve melazma gibi lekelenmelerde etkili tedavi yöntemlerini anlattı:

Yaz aylarında güneş koruyucu kullanılmasına karşın özellikle yüz bölgesinde lekelenmelerde artış görülmektedir. Güneş lekelerinin tedavisine başlamadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından lekelere yönelik doğru tanının konması gerekmektedir. Muayene sonrasında doktor, lekelerin türüne göre hastayı tedavi seçeneklerine ilişkin bilgilendirmektedir.

Thulium Lazer

Özellikle hormonsal sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerde, doğum sonrası oluşan lekelerde, güneş lekelerinde ve melazma olarak adlandırdığımız leke türlerinde olumlu sonuçlar vermekte. Uygulama ağırlıklı olarak tek seans olmakta. Seans sonrası hastalar sadece kısa süreli bir kızarıklık hissetmekte. Thulim Lazer’in sonuçları ise yaklaşık 3-4 hafta içerisinde görülmekte.

Cildinizi nasıl yenileyebilirsiniz?

Kişiye özel tedavilerin ve özellikli bakımların doğru medikal ürünler yardımıyla yapılması gerekmekte. Nem aşıları, mezoterapiler, PRP, karbon ve enzim peeling, nem bakımları ile cildiniz daha canlı, parlak ve sağlıklı görünebilmekte.

Nem aşısı ciltte doğal bir nemlilik ve canlılık sağlayarak, ince kırışıklıkları azaltır. Yüzde lifting etkisi meydana getirir. PRP (trombositten zengin plazma) ise tamamen sizin kanınızla yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem cildinizde kolajen ve elastin uyarımını artıracağı için daha sağlıklı, parlak ve aydınlık bir cilt sağlar. Leke tedavilerine güçlü bir destektir. PRP aynı zamanda saç dökülmeleri ve ciltteki çukur izlerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Karbon peeling uygulaması sonrasında hastaların günlük yaşantısına devam etmesi mümkündür. Çünkü işlem iğnesiz ve acısız bir cilt yenilenme sağlamaktadır. İşlem sonrasında cilt renginde genel bir açılma, gözeneklerde sıkılaşma gözlenmektedir.

Thulium Bakım, cildin ihtiyaç duyduğu anti aging ürünlerin thulium lazer teknolojisinin yardımıyla istenen cilt katmanına ulaşmasını sağlamaktadır. Lazer ışınları ile cildin yüzeyinde mikro-kanallar açılmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre seçilen vitamin ve serumlar cilde uygulanmaktadır. İnce kırışıklıkların açılması, cilt parlatma, anti-aging amaçlı cilt yenileme, cilt tonunu düzenleme, cilt kuruluğu, cilt gevşekliği, dekolte bakımı, boyun yenilemesi gibi sorunlara çözüm sunmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir