Çocukların hayal, oyun ve hikayeleri tek bir kitap buluştu

‘Bir Hayal Bir Oyun& 15 Hayal-15 Öykü’

Zorlu Holding tarafından çocukların hayal gücünü harekete geçirmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Hayal Bir Oyun Yarışması’nda dereceye giren ilk 15 çocuğun hikayesi kitap oldu. ‘Bir Hayal Bir Oyun& 15 Hayal-15 Öykü’ adlı kitap, 23 Nisan’da çocuklarla buluşacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul Kültür Sanat Vakfı bünyesindeki İKSV Alt Kat ve Zorlu PSM ile işbirliği yapan Zorlu Holding; ‘Bir Hayal Bir Oyun’ atölyeleri gerçekleştirecek. Etkinliklerde; ‘Bir Hayal Bir Oyun Öykü Yarışması’nın birincisi ‘Acayip Teknolojik Masallar’ okunacak. Atölyeler, 8 yaş ve üzeri çocukların katılımına açık olacak.

Sadi Güran’ın çizimleriyle renklenen birbirinden ilginç 15 öykünün yer aldığı kitap ayrıca; Tiyatro ve Seslendirme Sanatçısı Oya Küçümen tarafından seslendirilerek Storytel’de minik okurlarla buluşmaya devam edecek.

268 başvuru oldu

Türkiye’nin dört bir tarafında ilkokul 3-4. sınıf öğrencilerine açık olan ‘Bir Hayal Bir Oyun’ Yarışması’na; 22 şehirden toplam 268 başvuru gerçekleşti.

Jüri değerlendirmesi sonucunda; ‘Acayip Teknolojik Masallar’ adlı hikayesiyle ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Elif Sude Dobra birinci oldu. ‘Emojiler Diyarı’ hikayesiyle Çağla Çalova ikinciliği aldı. ‘Tersine Dünya’ hikayesiyle Ali Eren Ayaz ve ‘Gök Taşı Canlıları’ ile Cansu Akça üçüncülüğü paylaşmıştı.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir