Comeup performans modasını yeniden tanımlıyor

Türkiye’de activewear’ın yeni adı: Comeup

Comeup; maceracı ve enerji dolu şehir hayatına yeni bir soluk getiriyor. Fonksiyonel kumaşlara ve estetik dizaynlara sahip tasarımları spor tutkunlarıyla buluşturuyor.

Kadın ve erkek koleksiyonları, güncel moda trendlerini takip ederek, performans modasını yeniden tanımlıyor. Moda ve sporun göz alıcı uyumuna sahip fonksiyonel ürünler, antrenman boyunca performans sağlamakta. Aynı zamanda estetik tasarımlarıyla her anınıza eşlik etmekte.

Comeup ürün kumaşlarını ve teknik özelliklerini aktif olmanın doğal gereksinimlerine göre dizayn ediyor. Ürünler her antrenman için rahatlık sunmakta. Egzersizin keyfini en yüksek seviyeye ulaştıran inovatif tasarımları da bulunmakta. Kullanıcı dostu marka, enerjisi yüksek, yenilikçi dünyasına bekliyor.

Comeup Marka Direktörü Fatma Kaya, markayının hikayesini ve activewear trendlerini İyinin Peşinde takipçileri ile paylaştı. 

Comeup’ın kuruluş öyküsünü öğrenebilir miyiz?

Comeup Marka Direktörü Fatma Kaya

Comeup, 1986 yılında kurulan bir tekstil grubunun en yeni kurulan ve doğrudan tüketiciye ulaşan ilk şirketi. Grup marka hariç 3 ayrı şirketi ile örme kumaş, iplik büküm, dokuma ve tam entegre (örgü,boya, dikim, ütü /paket) bir üretim tesisi ile dikişsiz giyim (seamless) üretim ve ihracatı yapıyor.

Comeup; dikişsiz giyim alanında ürün geliştirme, üretim ve ihracat tecrübesi olan Alper Moda tarafından kuruldu. Teknolojinin etkin kullanımı ve yenilikçi yaklaşımı ile değişen dünya dinamiklerine hızlı uyum sağlamanın ve yenilikçiliğin öncelikli değerler olduğunun bilincindeyiz.

Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile birlikte; evrensel etik değerlerin ve güvenin, sürekliliğimiz ve başarımızın temelini teşkil ettiğinin farkındayız. Değişim odaklı ve yenilikçi yaklaşımımız bizi başarıya taşımaktadır. Müşteri odaklı yaklaşımımız; müşterilerimizin beklentilerini hızlı ve doğru algılayıp; sonuç üretmek ve maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak üzerine kuruludur. Bu memnuniyeti sağlamaktaki temel yol haritamız; müşterilerimizin taleplerini gerçekleştirmekten öte; değişen dünyayı yakın takip eden vizyonumuz ile müşterilerimizi rekabet koşullarında öne çıkarabilecek desteği sağlamaktır.

Tasarımlarınızı geliştirirken kullandığınız teknolojiler neler? Hangi yönlerinizle spor modasında farkınızı ortaya koyuyorsunuz?

Tüm sporseverlere konforlarından ödün vermemeleri için inovatif, kullanıcı dostu ve şehrin dinamizmine uyum sağlayan çağdaş ürünler sunuyoruz. Dayanıklı ve yüksek kaliteli ipliklerden üretilen ürünlerimizin yüzde 95’i dikişsiz giyim teknolojisi ile tasarlanmakta.

İnovatif birçok özelliğinin yanı sıra ürünlerimizde; ter kokusu ve bakteri oluşumunu engelleyen Silverplus®, 4 yöne esneme ve kullanıcıların hareketlerini kısıtlamadan toparlayıcılık sağlama gibi temel özellikler var. Her antrenman için kusursuz konfor sunarak egzersiz keyfini en yüksek seviyede yaşatıyor.

Ürünleri iplikten itibaren kendimiz ürettiğimiz için yeni kaliteleri, yeni iplik karışımlarını, ürün performansını artırmaya yönelik teknik özellikleri Ar-Ge sürecinde denemeyi çok önemsiyoruz. Alanımızda ortaya çıkan inovasyonları yakından takip ediyoruz.

Sezon renklerimiz trendler ile uyumlu ancak markanın duruşu çok renkli… Alışılmışın dışında renkler denemek konusunda cesur davranıyoruz. Koleksiyonlarda ana hedefimiz kalite standartlarımızı koruyarak trendleri ürünlere yansıtmak. Protolar (ilk numune) çıktıktan sonra fitting (prova) sürecinde ürün performansından emin olmak için ürünleriönce mutlaka kendi ekibimiz ile deniyoruz.

Tasarımlarınız sporun yanı sıra günlük kullanım için uygun mu?

Evet. Sadece sporda değil, günün her anında kullanılabilmekte. Ayrıca dolaplardaki birçok parça ile kombinlenerek, günlük dolabın da birer parçası olabileceğini ifade etmekteyiz. Fonksiyonel kumaşlara ve şık dizaynlara sahip tasarımlarımızla ‘Spordan Sokağa’ temasını sahipleniyoruz. Bu bağlamda, günlük kullanım ve performans odaklı tasarımlar üretiyoruz. Aynı zamanda hem antrenmanlarda hem de sokakta önceliği konfor sağlamaya veriyoruz.

Comeup olarak spor tutkunları için alternatif birçok ürün sunmaktayız. Ayrıca tarzına sportif şıklık katmak isteyenler için de birbirinden farklı tasarım ve renkli seçenekleri var. Özellikle bedeni sıkmadan toparlayıcı etki gösteren teknik kumaşlar, kusursuz silüeti yakalamamızı imkan veren tasarım ve örgü tekniklerimiz sayesinde kullanıcılarımızın sokak stilini yukarıya çekiyoruz. Ve ürünlerimizin sporda olduğu kadar gündelik hayatta da tercih edilmesini sağlıyoruz.

Günümüzde sürdürülebilirlik kavramı pek çok sektörü şekillendiriyor. Comeup’ın sürdürülebilirlik konusunda yaklaşımı nedir?

Hem gelişen şehir hayatı hem de artan nüfusun etkisiyle doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor. Pandemide evlere kapandığımız dönemde, doğa kendini yenileyerek tüm dünyaya net bir mesaj vermişti. Bu mesajla birlikte sürdürülebilirlik kavramı pek çok sektörde öne çıktı.

Günlük yaşantımızda büyük bir yer kaplayan tekstil sektöründe de markalar bu değişime kayıtsız kalmadı. Koleksiyonlarına ‘doğa dostu’ ürünleri dâhil etme yarışına girdi. Biz de gelecek nesillere daha temiz ve sürdürülebilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket ediyoruz. Üretimimizin her aşamasında ekosisteme verilen zararı minimuma indirmeye gayret ediyoruz.

Uzun süre kullanılabilen dayanıklı-kaliteli ürün mottosu ve sıfır atık sertifikası ile sürdürülebilirliği tüm üretim anlayışımıza entegre ediyoruz. Yüzde 100 sürdürülebilir olmaya doğru ilerliyoruz. Markanın sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmamızı sağlayacak çalışmalar yürütüyoruz. Üretim parkurumuzda özellikle su ve enerji tüketimini azaltmak istiyoruz.

Yaz sıcaklarında spor yaparken nasıl giyinilmesini önerirsiniz?

Giymeyi seçtiğiniz malzeme, egzersiz sırasında ve sonrasında nasıl hissettiğinizi etkiliyor. Bildiğiniz gibi yazın en önemli odağı sıcaklardan dolayı fazla terleme problemi. Bu problemi çözmek için ter kokusunu engelleyen antibakteriyel kumaş ile üretilen tasarımları tercih etmek önemli.

Nem yönetimi teknolojisi ile teri dışarı atan ve hızlı kuruyan kumaş, egzersiz esnasında konforu artıracaktır. Açık renkli kumaşlar güneş ışığını yansıtıyor. Koyu renkli olanlar ısıyı emerek, daha sıcak hissetmeye neden oluyor. Sarı, mavi ve yeşil gibi serinletici yaz renkleri ise rahatlığın yanı sıra motivasyonu yükseltiyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir