Domestos’un ‘Okul Hijyen Programı’ deprem bölgesinde

Hijyen çalışmalarına katkı sağlıyor

Okul Hijyen Programı ile 11 yılı aşkın süredir okullarda hijyen koşullarının iyileşmesine katkı sağlayan Domestos, şimdi de depremden bölgesinde… Geçici yaşam alanlarında çocukların temiz tuvaletlere erişmesine destek oluyor. Çamaşır suyu bağışları ve kipleri ile de konteyner ve çadır kentlerde sürdürülebilir yaşam için çalışıyor.

Marka Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya’da konteyner ve çadır kentlere ürün bağışı yapıyor. Ayda 15 bin şişe Domestos Afet ve Acil Durumlar İçin Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu’nu geçici yaşam alanlarındaki tuvaletlerin hijyeni için bölgeye ulaştırıyor. Ekipler, konteyner ve çadır kentlerde her gün 230 bine yakın kişi tarafından kullanılan yaklaşık 1500 tuvaletin temizliğini yapıyor.

Domestos, 4 ildeki geçici öğrenim birimlerinde toplam 12 konteyner tuvalet kurdu. 5 binin üzerinde çocuğun temiz tuvaletlere erişimini destekliyor.

Ayrıca Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle Eğlen, Öğren, Hijyen eğitimlerine deprem bölgesinde devam ediyor. TEGV’nin Ateşböceği gezici ekipleriyle 13 bine yakın çocuğun hijyen eğitimlerinden faydalanmasını hedefliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir