Dünyaca ünlü markaların güneş gözlüğü koleksiyonları tanıtıldı

İlkbahar Yaz 2023 Güneş Gözlüğü Koleksiyonları

EssilorLuxottica, bünyesindeki dünyaca ünlü markaların yeni sezon güneş gözlüğü koleksiyonlarını Apelyan No:3’te gerçekleştirdiği bir lansmanla tanıttı. Modaya yön veren markaların İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonlar, ilgi gördü.

Dünya üzerinde 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren EssilorLuxottica’nın bünyesinde yer alan Ray-Ban, Vogue Eyewear, Oakley, Persol, Arnette’in yanı sıra lisans anlaşmaları kapsamında birlikte çalıştığı Giorgio Armani, Emporio Armani, Prada, Prada Linea Rossa, A|X Armani Exchange, Burberry, Versace ve Miu-Miu markalarının güneş gözlüğü modelleri yeni sezonda da tasarımlarıyla fark yaratmaya devam ediyor.

Ray-Ban’in ikonik iki modelini Mega haliyle keşfedin!

Ray-Ban logosunu tamamlayan Genuine Since 1937 ifadesi, bu sezon Genuine Since kampanyasına ilham kaynağı oluyor. Daha cesur hale bürünen marka, en ikonik siluetlerinden bazılarını Mega trendine uyarlıyor. Mega Clubmaster ve Mega Wayfarer ile tanışmaya hazır olun.

Vogue Eyewear, stillerin konuşacağı yeni bir sezon için hazır

Podyumu yaratıcı bir duruşla sokağa taşıyarak modanın farklı yüzlerini ortaya çıkarıyor. Yeni koleksiyonundaki tüm modeller, her stilden bir parça bulunduruyor. Yeni göz alıcı güneş̧ gözlüğü koleksiyonu; örgü desenleri ve dikkat çekici şekillerini hareketlendiren renk kombinasyonları ile kusursuz bir uyuma kavuşuyor. Çocuk koleksiyonundaki hafif, sürdürülebilir biyo-enjeksiyon modeller ise yumuşak kauçuk saplar ve eğlenceli renkli seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Persol ikonları modern haliyle yeniden karşımıza çıkıyor 

Koleksiyon zamanın ve trendlerin ötesine geçen hikâyenin kahramanına dönüşüyor. Aynı zamanda yaratacağı tarz ile iz bırakıyor. Motor yarışı dünyasından ve kült görünümlerin modern yorumlarından ilham alan yeni sezon kahramanları hem karakter dolu hem de sofistike bir yorumla karşımıza çıkıyor. Seyirciyi kendi hikayesini Persol stili ile yeni sezonda da hayal etmeye davet ediyor.

Arnette yeni koleksiyonu ile dünyayı daha havalı bir yer haline getiriyor

ARNETTE, orijinal Born in 92 tasarımının proaktif ruhunu yansıtıyor. Zengin renk kombinasyonları ve keskin köşeleriyle, etkileyici sokak tarzına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yeni koleksiyonda sürdürülebilir kaynaklı biyo asetat çerçeveye sahip yeni biyo bazlı lensler kullanılıyor.

Giorgio Armani ayrıntılara önem veriyor

En son teknolojiyle üretilen kreasyonlar, podyumda görülen kendine özgü tasarımlar ile hayat buluyor. Markanın geçmişinden ilham alan ve geleceğe adeta göz kırpan ikonik modeller, yeni koleksiyonda abartısız şıklığın temsilcisi oluyor. Kısmen biyo bazlı malzemelerle üretilen tasarımlar ise yeni koleksiyonda dikkat çekiyor.

Emporio Armani’den sürdürülebilir koleksiyon

Emporio Armani, en az %54 biyo bazlı karbon içeriğine sahip bir malzeme olan biyo bazlı asetattan yapılan gözlükler ile sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor. Koleksiyon parçaları geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış özel ambalajlara sahip. İki güneş modelini içeren seri, markanın çevreyi koruma konusunda gösterdiği hassasiyeti bir kez daha kanıtlıyor.

A|X Armani Exchange bu sezon müzik dünyasına göz kırpıyor

Koleksiyon; ince metal saplar, zarif pastel renkler, sportif detaylara sahip dinamik ve çok yönlü şekillerden oluşuyor. Sürdürülebilir malzemelerden yapılan gözlükler, ikonik ‘bolt’ logosunun yenilikçi şeklini yansıtıyor. Summer Beats unisex güneş gözlüğü modeli, marka ve müzik dünyası arasındaki bağı gözler önüne seriyor.

Kylie Jenner, Dolce&Gabbana’nın yıldızı oldu!

Marka, kadın güneş gözlüğü koleksiyonunu Kylie Jenner ile tanıttı. Erkek koleksiyonunu ise İtalyan aktör Michele Morrone aracılığıyla moda severlerle buluşuyor. Koleksiyonda yer alan modeller adeta gözlüğü takanın kişiliğini güçlendiriyor. Aynı zamanda moda severler için stil sahibi mükemmel bir aksesuara dönüşüyor.

Feminen Miu Miu

Bu sezon Miu Miu güneş gözlüğü koleksiyonu, zıt unsurları yan yana getirerek markanın kimliğini yansıtıyor. Koleksiyonda çerçevesiz tasarımların ortadan kaybolmasıyla birlikte cesur detaylar da ortaya çıkıyor. Feminen, eğlenceli şekiller hacimlerin cüretkâr stilini aydınlatıyor. Hacimlerin cesur tarzı feminen ve eğlenceli şekillerle güçlendiriliyor.

Burberry Britanya sahillerinden ilham alıyor

Koleksiyon, köpek balığı biçimli sapları olan defile çerçeveleri, Burberry mücevherlerini yeniden yorumlayan kesik harflere sahip hafif stiller ve Lola çantadan ilham alan dokulu saplarla öne çıkıyor. Erkekler için ise kauçuk logolu büyük tasarımlar, dokulu üç çizgi detayı olan klasik formlar ön planda.

Prada ve kabartmalı detaylar

Prada Eyewear erkek ve kadın koleksiyonları bu sezon ilk kez %100 sürdürülebilir asetatlara ve lenslere tasarlandı. Kadın Prada koleksiyonunda minimalist tasarım keskin geometriler ile birleşiyor. İkonik Prada Symbole koleksiyonu ise yeni yapılarla stil standartlarını yeniden yorumluyor. Çerçeveler, kalın hacimler ve sofistike kabartmalı detaylar ile hareketleniyor.

Markanın erkek koleksiyonunda ise çerçeveler, şekillerin temel işlevselliği ile detayların zarifliği arasındaki etkileşimi yansıtıyor.

Prada Linea Rossa 

Gözlükler, hareket, performans ve değişim fikrini benimseyerek karşımıza çıkıyor. Yeni Prada Linea Rossa Impavid Active koleksiyonunun tasarımı, spordan alınan ilhamı kent ortamıyla bir araya getiriyor.  Yüzü saran yapılar, ekstrem tasarımlar ve teknik detaylar bir araya geliyor. Modeller, Prada’nın minimalist stilini performans sporlarında kullanılan gözlüklere taşıyor. İkonik Linea Rossa amblemi ile hareketlendirilen bir kombinasyonda yerlerini buluyor.

Ezber bozan lens teknolojisi ile Oakley

Ürünler, tasarımları ve spor performansını artıran özellikleriyle dikkat çekiyor. Oakley bu sezon karşımıza Actuator ve Oakley® Corridor modelleriyle çıkıyor.

Oakley® Prizm koleksiyonunun sahip olduğu ezber bozan lens teknolojisiyle artık renkler daha belirgin ve Oakley kullanıcılarının görüşü daha net.

Günlük koşu için tasarlanan Oakley® Actuator, evrensel çerceve boyutu ve büyütülmüş lensleriyle daha güçlü bir koruma sağlıyor. Spor aktivitesi ne olursa olsun tasarımı sayesinde gözlük asla yerinden kaymıyor. Actuator, birbirinden etkileyici yedi renk seçeneğine sahip. Prizm™ Lens teknolojisi fırsatlarıyla her ortamın rengini, kontrastını ve detaylarını da arttırıyor.

Oakley® Corridor ise göz üzerinde daha az mobilite ve daha çok konfor sağlıyor. Koşu esnasında adete gözde yokmuş hissi veriyor. Model çığır açan fonksiyonları kadar estetik tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Versace yine çok gösterişli!

Yeni koleksiyonunu Medusa, Greca ve Medusa Biggie olmak üzere üç farklı tarzda sundu. Koleksiyon Versace gösterişini ortaya koyuyor.  Koleksiyondaki modeller cesur renk, şekil ve farklı çerçeve modelleriyle öne çıkıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir