Günlük hayatta stresi doğru bir şekilde yönetmek ister misiniz?

Bilimsel ve yenilikçi bir yaklaşım

Değişim, Dönüşüm ve İletişim Koçu (MINDFUL COACHING) Raquel Habib tarafından düzenlenen 4. dönem MBSR GRUP EĞİTİM PROGRAMI (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) 4 Ekim 2021 tarihinde başlıyor.

Stres, kaygı, anksiyete ve sizi huzursuz eden duygularınızla baş etmekte zorlanıyor musunuz? Dikkat eksikliği ve odaklanma probleminiz var mı? Kendinizde öz güven ve öz şefkat eksikliği hissediyor musunuz?

Bu sorulara cevabınız ‘Evet’ ise faydaları bilimsel olarak kanıtlanan MBSR programına katılabilirsiniz.

8 hafta süren MBSR programı, müfredatı Massachusetts Üniversitesi’nden Prof. Doktor Jon Kabat-Zinn tarafından geliştirilen ve Bangor Üniversitesi’nin sunduğu programlar temel alınarak; Raquel Habib tarafından yenilikçi bir yaklaşımla hazırlandı.

Zihnimizi eğitmek mümkün

Raquel Habib MBSR programının, belirsizlik ve stres faktörleriyle dolu dünyamızda zorluklarla baş edebilmemizi ve hayatımızda arzuladığımız gerçek değişimi sağlayabilmede en etkin yaklaşımlardan biri olduğunu vurguluyor.

Habib, “Mindfulness, özünde hayatı yaşama biçimidir. Kendı̇nı̇zle, çevrenı̇zle, kısacası hayatınızla kuracağınız daha sağlıklı ve dengelı̇ bı̇r ı̇lı̇şkı̇nı̇n anahtarıdır. MBSR programı bize bu yaşam biçimini hayatımıza nasıl uygulayabileceğimizi farklı tekniklerle öğreten; faydaları bilimsel olarak kanıtlanan; dünya çapında uygulanan ve öğretilen sertifikalı bir eğitim programıdır” diyor.

Zihnimizin işleyişini derinlemesine anladığımızda verdiğimiz tepkilerin de sebeplerini anlayarak daha özgür ve bilinçli seçimler yapabiliyor ve karşılaştığımız zorluklarla nasıl baş edebileceğimize dair bir farkındalık geliştiriyoruz. Zira bu farkındalık, beynimizin yapısında kalıcı ve yapıcı değişiklikler yaratarak, içsel netliğimizi kazanmamızı da sağlıyor.

MBSR programının kazanımları

MBSR eğitimi; kaygı, stres ve zorlayıcı durumlarla baş edebilme kapasitemizi, esnekliğimizi ve dayanıklılığımızı artıracak, stresli durumlar karşısında uyguladığımız ‘davranış kalıplarımızın’ farkına varmayı sağlamaktadır. Ayrıca değiştirebilecek pratikleri hayatımıza uygulayabilmemizi sağlıyor.

Bu anlamda, kendimize, ilişkilerimize, amaç ve değerlerimize kısaca hayatımıza yeni bir gözle bakabilmemize yardımcı oluyor.

Sınırlı bir kontenjanla açılan programa kayıt işlemi, Eylül ayı sonuna kadar tarihine kadar devam edecek. Eğitim bitiminde alacağınız katılım sertifikası ileride MBSR eğiticisi olmanız koşulunda da geçerli olacak.

Daha detaylı bilgi için:

https://www.raquelhabib.com/mbsr

raquelhabibcoaching@gmail.com

0549-822-3690
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir