‘Hayvan dostu’ URBAN Care’e PETA’dan onay geldi!

Vegan formül ve hayvan dostu ürünler

URBAN Care ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediği, uluslararası hayvan hakları organizasyonu PETA tarafından onaylandı.

Selen Kozmetik CEO’su Selen Yorgun Tavit; PETA’nın Tavşansız Güzellik Listesi’nde yer almaktan dolayı büyük bir gurur yaşadıklarını söyledi. Yakın zamanda PETA logosunun ürünlerin üzerinde yer almaya başlayacağını söyledi.

İlk günden bu yana doğaya ve hayvana saygı ideolojisini benimsediklerini belirten Tavit; ürünlerinin tamamına yakınının hayvansal DNA içermediğini hatırlattı. Vegan testlerine ve kuru şampuan serisinde V-Label sertifikalarına da sahip olduklarını belirtti:

“Başvurularımız ile URBAN Care ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini onaylayan; PETA’nın Tavşansız Güzellik Listesi’nde yer alma hakkı kazandık. Dünyadaki tüm kullanıcılarımız, ürünlerimizin PETA tarafından onaylandığını; dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde test edilmediğini bilerek, ürünlerimizi kullanabilir. Aynı zamanda bu girişimimizle sektörümüzde hayvanların testlerde kullanılmaması için farkındalık yaratmak adına önemli bir adım attığımıza inanıyoruz.”

İki milyon üyesi var

ABD kökenli PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), yaklaşık iki milyon üye ve destekçisiyle dünyanın en büyük hayvan hakları organizasyonu olarak tanınıyor. PETA tarafından verilen ‘Animal Test Free and Vegan’ yazısının ve tavşan figürünün yer aldığı logolar, hayvanların testlerde kullanılmadığını ve ürünlerde hayvansal katkılı hammadde kullanılmadığını sembolize ediyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir