İngiltere’nin niş parfüm markası Penhaligon’s kokularını keşfedin

Portraits Koleksiyonu’nun en yeni üyesi MR. Penhaligon”

İngiltere’nin köklü niş parfüm markası Penhaligon’s, Londra’da berber ve parfümör olan William Penhaligon tarafından 1870 yılında İngiliz aristokrasisini sembolize eden parfümlerle hayat buluyor. 150 yılı geride bırakan, köklü tarihi boyunca İngiltere Kraliyet ailesi tarafından tercih edilen Penhaligon’s, ürettiği sofistike kokularıyla miras niteliği taşıyor.

Özünde yaratıcılığın hakim olduğu Portraits serisi, bir İngiliz kraliyet ailesini simgeliyor. Her bir kokunun adı bu ailenin tarzı ve ilhamıyla hayat buluyor.  Penhaligon’s Portraits serisindeki koku ve tasarım çizgisiyle özgünlüğünü ortaya koyuyor. Portraits serisi; The Tragedy Of Lord George, The Revenge Of Lady Blanche, The Coveted  Duchess Rose, Much Ado About The Duke, Clandestine Clara, Roaring Radcliff, The Bewitching Yasemin, The Uncompromising  Sohan, Blazing Mister Sam, Changing Constance, The Impudent Cousın Matthew, The Ingenue Cousin Flora , Terrible Teddy, Heartless  Helen ve en son üyesi MR. Penhaligon olmak üzere 15 farklı kokudan oluşuyor.

Portraits, Trade Routes, Signature adlarını verdiği üç farklı parfüm koleksiyonuna sahip olan Penhaligon’s özgün kokularıyla alışılagelmiş parfüm kalıplarını yıkarak, koku dünyasının gizemli ruhunu keşfe davet ediyor.

Aileye yeni katılan Mr. Penhaligon, markanın kurucusu William Penhaligon’dan ilham alıyor. İçindeki güçlü vetiver notasıyla ferah ama aynı zamanda sıcak ve topraksal bir kokuyu temsil ediyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Mr. Penhaligon kapak tasarımı özgürlükçü cazibeli bir karaktere sahip koç figüründen esinlenmektedir.

Portraits Parfüm Ailesi

Portraits Koleksiyonu İngiliz aristokrasine ait portreleri mizah ile anlatarak eşsiz parfümleri ön plana çıkarıyor. Bu geniş koleksiyonun tüm üyeleri arasında özel bir bağ bulunuyor. Portraits parfümleri, unisex kokuya sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

The Tragedy Of Lord George

Lord George bu koleksiyonun ilk ve en önemli üyesi olarak konumlandırılıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Geyik şeklindeki Lord George’un kapak tasarımı cesur, karizmatik ve ormandan esinlenmiş yeşil bir aromatik odunsu kokuyu ifade ediyor.

The Revenge Of Lady Blanche

Lord George’un eşi olan The Revenge of Lady Blanche, çok zarif ve içi açan pudramsı çiçek notalarıyla çiçeksi ferah bir koku barındırıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. The Revenge of Lady Blanche’ın kapak tasarımı güçlü ve eşsiz bir karaktere sahip olan leopardan esinlenmektedir.

The Coveted  Duchess Rose

Much Ado about the Duke’un eşi olan Duchess Rose, çok narin gül notasıyla çiçeksi ferah bir koku barındırıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir. The Coveted Duchess Rose’un kapak tasarımı tilkiden esinlenmektedir.

Much Ado About The Duke

Duchess Rose’un eşi olan Much Ado about the Duke, eğlenceli alkol notalarıyla ve aynı zamanda baskın deri kokusuyla odunsu ferah bir koku barındırıyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Much Ado about the Duke’ün kapak tasarımı hareketli ve kendine has  olan köpekten esinlenmektedir.

Clandestine Clara

Lord George’un metresi olan Clandestine Clara, dikkat çekici ve karşı konulmaz kokusuyla oryantal odunsu kokudan oluşuyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Tavuskuşu seklindeki kapak tasarımı ile Clandestine Clara, şehvetli, baştan çıkarıcı ve vazgeçilmez bir oryantal odunsu kokuyu ifade ediyor.

Roaring Radcliff

Roaring Radcliff tatlı zencefilli tütün kokusuyla oryantal odunsu bir kokudan oluşuyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. Sesur ve açgözlü olan aslandan esinlenmiş kapak tasarımı ile Roaring Radcliff odunsu bir kokuyu ifade ediyor.

The Bewitching Yasemin

Mısır’dan gelen ailenin dostu The Bewitching Yasemin, baştan çıkarıcı ve aynı zamanda çok zarif ud kokusuyla oryantal odunsu ailesini temsil ediyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. The Bewitching Yasemin’in kapak tasarımı etkileyici ve mistik olan kediden esinlenmektedir.

The Uncompromising  Sohan

Mısır’dan gelen ailenin dostu The Uncompromising Sohan, zarif biberli gül ve aynı zamanda baskın ud kokusuyla şipre odunsu ailesini temsil ediyor. Koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgeliyor. The Uncompromising Sohan’ın kapak tasarımı üstün hükümdar ve mistik olan kartaldan esinlenmektedir.

Blazing Mister Sam

Blazing Mister Sam, Amerika’dan gelen aile dostudur. Cazibeli, vahşi ve özgürlükçü bir karaktere sahip tıpkı kapağındaki boğa figürü gibi. Blazing Mister Sam’ın  kokusundaki baharatlı ve odunsu notaları oldukça baş çıkarıcı çekici bir kokuyu temsil ediyor. Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

Changing Constance

Changing Constance, ailenin kuzeni olup Cousin Matthew’nin kardeşidir. Parfüm kapağını ceylan figürü, hitap ettiği Changing Constance’ı çok modern, kurallara ve geleneklere karşı diyen bir kadın olarak temsil ediyor. Baştan çıkarıcı, modern & cool bir kokuyu temsil ediyor. Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

The Impudent Cousin Matthew

Impudent Cousin Matthew, ailenin kuzenidir. Dışa dönük ve hayat dolu bir karaktere sahip. Taze, cesur ve ferah bir kokuyu temsil ediyor. Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

The Ingenue Cousin Flora

Masum bakışı olan bir kuşu simgeleyen The Ingenue Cousin Flora, etkileyici, coşkulu ve taze bir kokuyu temsil ediyor. Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

Terrible Teddy

Terrible Teddy parfüm kapağındaki gergedan figürüyle güçlü, özgür ve üstün bir karakteri temsil ediyor. Kokunun içindeki deri, amber ve tütsü notaların çekiciliğiyle dikkat çekiyor. Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

Heartless Helen

Heartless Helen korkusuz bir conquistadora olarak kendine ait şehvetli ve cazibeli bir ayrı tarzı bulunuyor. Sümbülteber ile beyaz çiçek buketi ve taze meyveler ile neşeli, baştan çıkarıcı ve feminen bir kokuyu temsil ediyor.

Bu koleksiyonu eşsiz kılan özel şişe kapakları bakır ve altın karışımı olan ‘xanac’ metalinden oluşup her biri ilham aldığı kişiyi simgelemektedir.

Penhaligon’s niş parfümleri makyajtrendi.com, beymen.com online alışveriş sitelerinde ve Beymen mağazalarında satışa sunuluyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir