KFC Türkiye çevre dostu enerji kullanımına katkı sağlıyor

Restoranlarındaki elektriği yenilenebilir enerji kaynaklarından temin ediyor

İŞ Gıda çatısı altında hizmet veren KFC Türkiye, sürdürülebilirlik kapsamındaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. KFC Türkiye restoranlarında kullandığı ambalajları FSC sertifikalı ürünlere geçirdi. Böylece ekolojik süreçlere artı değer sağlıyor.

Şimdi de PS Enerji Danışmanlığı A.Ş. ile tüm restoranlarındaki elektrik tüketimini yenilenebilir enerji kaynaklarından temin etmekte. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile de bunu belgeledi. KFC Türkiye, karbondioksit salınımını engelleyerek hava kirliliğinin azalmasına destek oluyor.

Yağ atıklarıyla doğaya zarar vermiyor

KFC Türkiye, FSC sertifikalı ambalajları ile restoranlarında kullandığı yıllık 2 bin 300 ton kâğıdı, orman verimliliğini ve biyolojik çeşitliliği koruyan kontrollü kaynaklardan elde etmekte. Aynı zamanda restoranlarındaki yaklaşık bin ton atık yağı da biyodizel olarak sisteme kazandırıyor. Yağ atıklarının doğaya zarar vermemesi için kaynağında ayrıştırarak geri dönüşüme aracı oluyor. Çevre dostu üretimi destekleyen KFC Türkiye, İyi Tarım Uygulamaları alanında GLOBALG.A.P sertifikalı ürünleri tercih ediyor.

KFC Türkiye CEO’su Feliks Boynuinceoğlu, “Bizim gibi global ölçekte etkisi büyük markaların sürdürülebilirlik konularına katkı sağlaması önemli. Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak adına değerli. Bu bakış açısı ile çevremize karşı duyduğumuz sorumlulukla hareket ediyoruz.

2021 yılında FSC sertifikalı ürünlere geçişimizin ardından şimdi de 265 restoranımızda yeşil enerji kullanımına geçtik. Uluslararası geçerliliğe sahip I-REC sertifikası ile elektrik tüketimlerini yeşil enerjiden karşıladığımızı belgeledik. Yeşil enerji tüketiminin yaygınlaşmasının dünyamız için çok büyük bir önem taşıdığının farkındayız” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir