Kişiye özel gülüş tasarımı uygulaması nasıl yapılıyor?

Adım adım gülüş tasarımı

Yüz estetiğinin en önemli unsuru, düzgün dişler ve dişleri ortaya çıkaracak güzel bir gülümse. Bu konuda herkes yeterince şanslı olmayabiliyor. Ancak güzel bir gülüşe ve dişlere sahip olmak imkansız değil. Gülüş tasarımı uygulaması ile kişiye uygun, doğal, ten rengi, yüz şekli, dudaklar, dişler ve diş etleri gibi çevre dokulara uyumlu bir gülüş tasarlamak mümkün.

Diş Hekimi Arzu Yalnız

Gülüş tasarımı hakkında bilgi veren Estetik Diş Hekimleri Akademisi Derneği (EDAD) üyesi Arzu Yalnız, “Gülüş tasarımı, doktorluk ile sanatın beraber uygulanarak, kişiye özel ideal gülüşü yenilemektir. Burada kişiye özel tabiri çok önemli. Çünkü amaç, herkese standart bir gülüş tasarımı yapmak değil kişiye özel, doğal görünümlü bir sonuç almak” dedi.

Yalnız, gülüş tasarımının süreçlerini şöyle özetledi: “Hastanın yüz şekli, ten rengi, güldüğünde oluşan dudak şekli gibi birtakım kriterleri kaydederek hekim buna göre çalışmalar yapar. Hastaya ait birçok diş formu, diş boyu, birkaç diş dizilimi öncesinden tespit edilip, laboratuvar ortamında hazırlanarak, prova edilir. Dişler hastaya uygulanmış gibi kişinin fotoğrafı üzerinde çeşitli modellemeler yapılır. Hasta ve hekim bu çalışmalar doğrultusunda karşılıklı olarak hangi model ve renk olacağına birlikte karar verir.”

Hollywood starlarının izinde

Son yıllarda Hollywood gülüşü isteyenlerin oranının artığını belirten Arzu Yalnız, “Hollywood Gülüşü, dişlerin görünürlüğünü artırmayı ve dudakları daha hacimli göstermeyi amaçlar. Özellikle önde yer alan iki diş, uzatılarak daha genç bir görünüm sağlanıyor. Görünümünde pozitif etki yaratmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri de bu tip uygulamalardır” şeklinde konuştu.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir