LEGO Türkiye çocuklar için uzayı İstanbul duvarlarına taşıdı

Çocukların en büyük tutkusu!

LEGO Türkiye ve Onaranlar Kulübü iş birliği ile İstanbul’un beş farklı noktası uzaya açılıyor… Müze Gazhane, Moda, Nişantaşı, Abbasağa ve Feriköy’de şehrin duvarları ansızın 3D uzay temalı sokak yerleştirmelerine dönüşüyor.

LEGO dünyasının renkli ve keşif dolu ruhunu yansıtan uzay tasarımları çocuklara ilham oluyor. Çocuklar, LEGO parçaları, LEGO® Uzay setleri ya da boyalardan yola çıkarak kendi hayallerini paylaşıyor. Tasarımlar, mağazalar ve satış noktalarının vitrinlerine taşınıyor. Temmuz sonuna kadar uzaya açılan bir geçit havası estirecek tasarımlar için son başvuru tarihi 19 Mayıs.

Türkiye’de, çocuklara en büyük tutkuları sorulduğunda birinci sırada uzay geliyor. Diğer yandan uzay, en büyük beşinci oyuncak teması olarak tüm dünyada hızla büyüyor. LEGO, 2024 yılı itibariyle Türkiye’deki çocukları ilk kez LEGO Uzay setleriyle buluşturdu.

İstanbul sokaklarının duvarlarında keşfe hazır mısınız?

Sokakları sahiplenerek, onarmak, üretmek ve paylaşmak mottosuyla hareket eden Onaranlar Kulübü, bu sefer uzaydan esinlenmekte. LEGO dünyasından aldığı ilhamla duvarları süsledi. Roketlerden araçlara, gezegenlerden canlılara kadar uzaya dair pek çok şey 3D tasarımlara, astronotlar, minifigürler ve yapım parçaları eşlik ediyor.

Duvarlar Instagram üzerinden Artırılmış Gerçeklik (AR) filtresi ile canlanıyor…  Çocukların hayal gücünde sadece bir görsel olmakla kalmıyor… Uzaya dair nesnelerin hareket ettiği bir animasyona dönüşüyor.

Çocukların uzayla ilgili hayalleri vitrinlerde!

Onaranlar Kulübü ile sokak yerleştirmeleri sadece duvarlardaki yaratıcı tasarımlarla sınırlı değil. “LEGO dünyasından yola çıkarak hayal ettiğiniz uzay sizce nasıl bir yer?” soru da var! Çocuklara seslenen LEGO Türkiye, 4-12 yaş aralığındaki çocukların hayallerini bekliyor.

Tasarımları sanatçı Dilara Akbal ile yorumluyor. Proje kapsamında LEGO Türkiye web sitesi üzerinden tasarımlarını paylaşan çocuklar, 100 LEGO Uzay setinden birini kazanıyor.

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir