Les Benjamins Mavi’nin otuz yıllık denim arşivinden ilham alıyor

Les Benjamins X Mavi Koleksiyonu

Türkiye’nin lider jean ve lifestyle markası Mavi ile lüks sokak giyim markası Les Benjamins; SS21 özel koleksiyonu için bir araya geldi. Les Benjamins’in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın; bu iş birliği için, Mavi’nin otuz yıllık eşsiz denim arşivinde keşfe çıktı. Kendi tasarım dilini oluşturan kentsel çizgi ve halı desenlerini Mavi’nin jean uzmanlığıyla zenginleştirdi. Les Benjamins X Mavi koleksiyonu, 90’lardan günümüze sokak kültürünün grafik diliyle tasarlanan özel bir logoda buluşuyor.

Her bir parçası sürdürülebilir malzemelerle geliştirildi

Kadın ve erkekler için ayrı tasarlanan yaklaşık 50 parçalık koleksiyondaki denim ve non denim ürünlerin tamamı organik, geri dönüştürülmüş ve doğa dostu malzemelerle sunuluyor.  Les Benjamins’in kendine has desenleri, lazer teknolojisiyle denim pantolon, ceket, büstiyer ve elbiselerde yaşatılıyor. 

Bünyamin Aydın koleksiyonu şöyle anlatıyor;

“Les Benjamins X Mavi, kentsel teknoloji duyarlılığını ve sürdürülebilirliği koleksiyonun yol göstericisi olarak konumlandırıyor. Aynı zamanda şehirdeki mimari ögelerin çağdaş iş kıyafetleri ve günlük yaşamı nasıl etkilediğini keşfe çıkıyor. Hareket özgürlüğünün ön plana çıkması ve her türlü fiziksel kısıtlamanın kalkmasıyla öze dönülüyor. Jean, ceket, kapüşonlu sweatshirt, tişört ve şort gibi temel parçaların dinamizmi; gece mavisi, gök mavisi, şeker pembesi, gri ve kırık beyazdan oluşan renk paletiyle buluşuyor. Denimlerin yanı sıra pamuklu ve jarse kumaşların öne çıktığı koleksiyonun tasarım ruhu; kalem cepleri, kontrastlı dikişler, metal perçinler gibi fonksiyonel ürün detaylarıyla zenginleşiyor.”

 Belirgin kent çizgileriyle blue jean kültürünün birleşmesinden doğan sportif ve şehirli Les Benjamins X Mavi ruhu, iş birliğine özel bir video’yla yaşatılıyor: https://youtu.be/wVpIPAjUvyw

Les Benjamins X Mavi koleksiyonuna ve detaylı bilgiye seçili Mavi mağazalarından, mavi.com’dan ve Les Benjamins Nişantaşı ve Akasya mağazalarından ulaşılabilirsiniz.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir