Loewe ikonik ‘Amazona’ çantayı yeniden yorumladı

Adını Yunan mitolojisindeki kadın karakterlerden alıyor

LOEWE, 1970’lerde tasarlanan ve 45 yılı aşkın süredir marka ile özdeşleşen ikonik Amazona çantasını; yeni boyut, malzeme ve detayları ile yeniden yorumladı.

Amazona; kadınların işyerinde eşitlik ve bağımsızlıklarını kazandıkları 1975’te tasarlandı. Çanta; klasik halka sapları, geniş kapasitesi, rahat ve çok yönlü kullanım özelliği ile dönemin ruhunu somutlaştırdı.

Markanın 175’inci yıldönümünde yeniden yorumlanan ve ilk kez LOEWE 2021 Sonbahar Kış defilesinde tanıtılan Amazona 19 Square ve Amazona 28, cesur renkleriyle dikkat çekiyor. Yeni deri modelleri ve modaevinin tekrarlanan anagram sembolünün yer aldığı yeni kanvas jakar serisi olmak üzere iki yeni modeli ile Türkiye’de sadece Beymen’lerde ve www.beymen.com adresinde modaseverlerle buluşuyor.

Yumuşak deriden üretilen yeni Amazona’nın; avokado yeşili, siyah, mavi, lime, vizon ve sıcak çöl tonlarında altı farklı renk seçeneği var. Rafine oranlar ve zarif ayrıntılarla güncellenen çantanın büyük; fermuarlı bölmeleri günümüz elektronik aletleri için uygun.

LOEWE anagramı işlenen asma kilit!

Kilidin anahtarını gizleyen mini iç cep, çıkarılabilir ve ayarlanabilir zarif omuz askıları; ince fermuar detayları ile dikkat çeken yeni Amazona’nın farklı tonlardaki deri sapları, çantanın tarzını belirliyor. Tabandaki kare metal ayaklar ise ekstra koruma sağlıyor.

İki farklı renk seçeneği olan desenli modelde ise iç içe geçmiş dört ‘L’den oluşan anagram sembolü tekrarlanarak; kanvas jakar kumaşa dokunmakta.

19 santimetre genişlikte Amazona 19 Square ve 28 santimetre genişlikte Amazona 28 olmak üzere iki ayrı boy  alternatifi var. Çantaların, iç bölümünde ve deri kayışlarının iç kısmında; altın renkte ‘LOEWE Made in Spain’ yazısı yer alıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir