TAB İlaç OSENDE Collagen ailesini tanıttı

6 farklı formdan oluşuyor

TAB İlaç, kolajen içerikli takviye edici gıda OSENDE Collagen’i bir lansmanla tanıttı. Reklam yüzü Pelin Karahan, TAB İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Pahsa ve TAB İlaç Medikal ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Dr. Elif Pahsa kolajen pazarı ve ürünler hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de bir ilk!

Aytekin Pahsa, “TAB İlaç ürün gamını gıda takviyeleri oluşturuyor. ARGE aşamasından itibaren insan sağlığına saygılı, yüksek biyo-verimliliğe sahip hammaddeleri kullanarak Akçaburgaz’daki fabrikamızda üretim yapıyoruz. 200’ün üzerinde ürün çeşidimizle yüksek kaliteli takviye gıda konusunda Türkiye’nin yenilikçi yerli ilaç üreticisiyiz.

OSENDE Collagen ile kolajen dünyasına her ihtiyaca ve kullanıma hitap eden geniş bir ürün ailesiyle girdik. Ürün yelpazemizde Türkiye’de ve dünyada ilk olan yenilebilir kolajen tablet var. Her cilt her yaş grubuna aynı ürünü sunmuyoruz. 25-40 yaşa arası için formüle ettiğimiz formumuzla 40 yaş üstü önerdiğimiz formumuz farklılık gösteriyor” dedi.

Şehir hayatı kolajen takviyesine olan ihtiyacı artırıyor

Dr. Elif Pahsa ise şunları söyledi: “Şehir hayatına maruz kalan cildimiz yıpranmakta. Kolajen bağ dokuları güçlendiren ve cilde esneklik kazandıran önemli bir protein. Son yıllarda tüm dünyada yapılan bilimsel çalışmalar ışığında cilt bakımında kolajen kullanımı oyaygınlaştı. Düzenli kolajen tüketmek cilt dokularının yenilenmesini, esnekliğin korunmasını ve cildin nemli tutulmasını sağlıyor. Tabii kolajen seçerken ürünün şekersiz olması ve hammaddesine dikkat edilmesi de gerekiyor.

Örneğin cilt elastikiyetinin ölçüldüğü bir araştırmada; yaşları 35-55 yaş arasında değişen 69 kadına, 8 hafta boyunca, günlük 2500 mg VERISOL® sığır kolajeni verildi. 4 hafta sonra cilt elastikiyetinde ciddi miktarda artış görüldü. Bu artış 8-12 hafta boyunca devam etti.”

Kolajen seçerken önce ihtiyaçlarınızı gözden geçirin

OSENDE Collagen ürün ailesinin 6 formu var. Bu ürünlerden iki tanesi likit formda. Bu formlardan biri daha genç ve daha az yıpranan ciltler için… 5.500 mg kolajen içeren OSENDE Beauty Collagen. OSENDE 10000 Plus Collagen ise içindeki kolajen miktarı nedeniyle daha ileri yaştakilerin kullanımına uygun. Toz formdaki OSENDE Intense Beauty Collagen’in içeriğinde elastin, selenyum, çinko ve bakır var. Elastin cilt yenilenmesine daha hızlı fayda sağlıyor.

OSENDE Multi Collagen, içeriğindeki Tip-2 kolajen ve D3 vitamini K2 vitamini ile eklem ve kemikleri destekliyor. OSENDE Multi Plus Collagen,  tip 1-2-3 kolajen, bor, manganez ve K2 vitamini ile özellikle kemik ve eklem sağlığı için zengin bir içeriğe sahip. Bu iki form daha çok spor ve aktif yaşamı tercih edenlerin seçeneği.

OSENDE Tablet ise diğerlerine göre nispeten daha az kolajen, C vitamini, hyaluronik asit ve hidrolize elastin ile cildin günlük ihtiyaçlarını karşılıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir