Türkiye’nin ilk uluslararası çizgi dizisi Briko kitap oldu

Atma, dönüştür mottosuyla hazırlandı

Fauna, ilk uluslararası ortak yapımı olan çizgi animasyon dizisi Briko’nun; birbirinden güzel maceralarla dolu on kitaplık etkinlik serisini çocuklarla buluşturuyor.

Çocukların el becerilerini geliştirirken çevre bilinci de kazandıran Briko; bu kez kitap serisi ile çocuklarla buluşuyor. Alanında uzman eğitimciler ve psikolojik danışmanlar eşliğinde 40’tan fazla kişinin önderliğinde hazırlanan seride Scamper tekniği kullanıldı. Briko ile Hepi serisi, çıkardığı kitaplarla çocukları hem eğlenceli hem de eğitici bir yolculuğa çıkarıyor.

Çevre dostu karakterleriyle ön plana çıkıyor

Briko, çocukların pasif izleyicilikten aktif izleyiciye geçmesini destekleyerek bir aile aktivitesine dönüşmesini amaçlıyor. Briko ve en yakın arkadaşı Hepi’nin maceralarını bu kez kitaplar aracılığıyla aktarıyor. Kitapları aktivite bölümleriyle çocuklara kendin yap konseptinde çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda farkındalık sağlıyor. aileleri çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirmesi yönünde teşvik ediyor.

Temeli beyin fırtınası tekniğine dayanan ve Scamper metodu ile hazırlanan kitaplar; kısa sürede çok sayıda farklı fikrin üretimini sağlama amacı taşıyor. Briko ile Hepi serisi; gezegenimizin geleceği ve sürdürülebilirlik gibi konular özelinde dikkat çekmeyi amaç edinirken, çocukların bu alandaki merak duygusunu eğitici bilgilerle karşılıyor.

Curious & Genius yayınlarından çıkan Briko ve Hepi serisine tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir