Yaz aylarında yıpranan saçlara çözüm: Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi saç köklerini uyarıyor

Çoğu insan saçlarının gür, bakımlı, parlak ve sağlıklı bir görünümde olmasını ister. Fakat günümüzde saç dökülmesi hemen herkesin ortak sorunu.

Mevsim değişiklikleri, stres, beslenme düzeni ve saç kalitesi; dökülmenin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Normal döngünün dışında; saçın ömrünü kısaltan ve hızlı dökülmeye sebep olan pek çok durum da meydana gelmektedir. Yaz aylarında deniz, havuz etkisiyle beraber güneşin zararları etkileri saçların dökülmesine neden olmaktadır. Sonbahar aylarına geçiş yaparken, yaşanan mevsim değişikliğinden dolayı saç dökülmelerinde artış gözlemlenebilir.

Dr. Evşen Altunay ve Dr. Ömür Tekeli

Bizim Klinik uzmanları Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay; bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak, saç dökülmelerini kontrol altına almak, yeni saç çıkışını sağlamak ve saç kalitesini artırmak için saç mezoterapisini öneriyor. Uzmanlar, “Saç dökülmesi demir eksikliği, genetik, hormonal problemler gibi birçok farklı nedenle gerçekleşmektedir. Mezoterapi tedavisi ile saç köküne enjekte edilen saç için gerekli vitamin, mineral, aminoasitler ve homeopatik ilaçların etkisiyle saç üretemeyen hücreleri yeniden canlandırarak kısa sürede hızlı sonuç alınmasını sağlıyoruz” diyor.

Bu yöntem, saçların daha sağlıklı daha canlı görünmesine yardımcı olur. Saç köklerini hedef alarak zayıflamış saç köklerini uyarıp, bu bölgede kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saç köklerini geliştirir ve incelmiş saçların kalınlaşmasına olanak tanır. İnce mezoterapi iğneleriyle yapılan bu işlemde, mezoterapinin içeriği saç dökülmesinin tipi, kişinin cinsiyeti, dökülme miktarı esas alınarak kişiye özel olarak seçilmektedir. Seans sayısı kişiye göre değişen bu tedavide ilk olumlu sonucun görülmesi için üzerinden 3 ay geçmesi gerekmektedir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir