Yaz geliyor selülitleriniz denize girmeye izin verecek mi?

Selülit tedavisinde etkili olan teknolojik yöntemler

İleri teknoloji selülit tedavileri ile tüm kadınların kâbusu olan portakal kabuğu görünümünden kurtulun, daha pürüzsüz ve daha çekici bir siluete kavuşun!

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş , ‘’Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle, artık küçük dokunuşlar ile sizi rahatsız eden kusurlarınızdan kurtulma fırsatınız var” diyor.

Selülit, östrojen hormonunun etkisiyle oluşan, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik de devreye girdiğinde artan estetik bir sorun.

Östrojen hormonuna bağlı olarak bir kadının kalça ve üst bacaklarında yağ depolaması normaldir. Peki, 20’li yaşlarınızda da orada olan yağ dokusu, neden 30’yu yaşlarda canınızı sıkmaya başlıyor? Çünkü cildiniz eskisi kadar sıkı olmadığı için hemen altındaki problemi kamufle etmekte yetersiz kalıyor da ondan. Sadece cilt kalitesini artırarak portakal kabuğu görünümünü hafifletmek mümkün.

Radyofrekans tedavisi

Her 10 kadından 8’inde görülen selülitin oluşumu farklı sebeplere dayanıyor. Selülit tedavisinde %89 memnuniyet oranı ile ilk FDA onaylı radyofrekans yöntemi, ağrısız ve acısız seanslarla selülitlerden kurtulmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Radyo frekans enerjisi direkt olarak dokuya aktarılarak, ciltteki su moleküllerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideriyor. Bu tedavin yönteminin en belirgin özelliği ise selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesi ve cilt kalitesini artırması. Tedavi protokolü kişinin ihtiyacına göre değişebilir. Sonuçlar son seanstan sonrasındaki 4-6 hafta içinde belirgin bir hale gelecektir. İlk seans sonrasında bile cildin çok daha pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilir.

Ozon terapi tedavisi

Ozon farklı mekanizmalarla selülitte etkilidir. Ciltte biriken doymamış yağ asitlerinin çift bağları ile reaksiyona girerek yağ zincirlerinin kırılmasına sağlar. Oksijenin etkisiyle hidrofobik (su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik (suyu seven) yağlara dönüşüyor. Ardından vücuttan atılıyor. Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini artırarak, kılcal damarlarda kan akımının düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal hale dönmesi sağlanır. Böylelikle cilt sıkılaşır ve kalitesi artar.

Eximia ile selülit tedavisi

Eximia; elektroprozyon (iğnesiz mezoterapi) enerjisi ile vakum bir arada kullanıyor. Yağ yakımını azaltıp, vücudu sıkılaştıran, portakal kabuğu görünümünü hafifleten bir sistemdir. Karın, üst kollar, bacak ve kalçaları sıkılaştırmak, incelme ve selülit görünümünü azaltmakta etkilidir. Ciltteki kollajen ve elastin üretimini stimule ederek, silueti toparlar. Gevşek derinin elastikiyetini artırır. Daha kaliteli ve genç görünümlü bir cilt yaratır.

Böylece cilt altındaki yağ dokusunu daha iyi kamufle etmeye başlar. Selülit görünümünün belirgin şekilde azalmasına neden olur. Seans süresi, cildin ve selülit probleminin durumuna göre seans sayısı değişmektedir. Seanslar haftada 1 veya 2 uygulanabilmektedir.

Inshape ile sıkı bir görünüm

Inshape yüksek yoğunluklu ve odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eder. Bu güçlü enerji sayesinde bölgedeki kasların kasılması sağlamakta. Yarım saat gibi kısa bir sürede kaslar ortalama 20 bin defa kasılmakta. Bu da egzersizle bile mümkün olmayan sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması ise sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da arttırıp kan dolaşımını hızlandırıyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir