9 bin ihtiyaç sahibi aileye çocuk devam sütü yardımı yapılacak

Bebelac Kardeş Payı Kampanyası

Bebelac Çocuk Devam Sütleri ve İhtiyaç Haritası, ‘Bebelac Kardeş Payı’ kampanyası ile yeni bir iş birliği başlattı. Bu kapsamda; 1-3 yaş arası çocuğu olan 9 bin ihtiyaç sahibi aile çocuk devam sütü yardımı alacak.

Pelin Aydoğdu

Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu; 20 ilde hayata geçen proje ile bebeklerin bilişsel gelişimine katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Aydoğdu, “Türkiye Beslenme Rehberi raporuna göre; birçok bebekte demir, kalsiyum, çinko mineralleri, A, B12, C ve D vitaminleri başta olmak üzere önemli vitamin ve minerallerin alımı ortalama ihtiyacın altında kalıyor. Bilişsel gelişimin her bebeğin hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle 20 ilde Bebelac Kardeş Payı kampanyasını başlattık. Kampanya süresince satış gelirimizin bir kısmını, ihtiyaç sahibi ailelerin bebeklerinin bilişsel gelişimini desteklemek için ayıracağız. İhtiyaç Haritası aracılığı ile bu ailelere çocuk devam sütü yardımları ulaştıracağız” dedi.

Aydoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu projeyi, bir sosyal girişim olarak uzun yıllardır pek çok kişinin hayatına dokunan İhtiyaç Haritası ile birlikte hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Toplumumuzun geleceği olan bebeklerimizin ihtiyacı olan besinleri almalarını sağlama noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz. Tüketicilerimizi de Bebelac Kardeş Payı kampanyasını desteklemeye davet ediyoruz.”

20 ilde dağıtım yapılacak

Kampanya kapsamında; 1-3 yaş çocuk sahibi 9 bin aileye 1 aylık ihtiyaca denk gelen, 500’er gramlık iki kutu olmak üzere 4 Numaralı Bebelac Çocuk Devam Sütü ulaştırılacaktır.

İhtiyaç sahibi aileler, bu 20 ildeki Gıda Bankaları veya yerel belediyelere başvuru yapacak. Yardımdan yararlanmak için bu kurumların koşullarını sağlamak gerekmektedir.

Projenin detaylarına www.mutlubebekler.com adresi üzerinden ulaşılabilirsiniz.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir