Aknelere çözüm sunan Bioderma’dan Sebium Serisi

Uzun süre maske kullanımı nedeniyle oluşan aknelere dikkat

Bioderma Laboratuvarları tarafından karma, yağlı ve akne ciltler için özel olarak geliştirilen Sébium serisi, cildi kurutmadan temizliyor. Aynı zamanda aknenin önlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda uzun süre maske kullanımından dolayı ciltte gelişen ’Maskne’ problemine karşı da etkili bir bakım rutini sunuyor.

Pandemi süreciyle birlikte yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen maskelerin cilt üzerinde olumsuz etkisi olabiliyor. Maske kullanımından dolayı oluşan sürtünme, ısı artışı ve ter, gözeneklerin daha fazla bakteri üreterek tıkanmasına ve sivilcelere yol açıyor.

Sağlıklı bir cilt için cilt bariyerini önemseyen Bioderma, karma, yağlı ve akne eğilimli hassas ciltler için Sébium serisini geliştirdi. Ciltteki fazla yağ üretimini ve kalitesini düzenlemeye, cildi derinlemesine arındırmaya ve sivilce karşıtı etki sunarak  pürüzlerinin oluşumunu önlemeye  destek veriyor. Seride temizleyici jel, gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı tonik ve akne oluşumunu azaltmaya yardımcı günlük bakım kremleri yer alıyor.

Sébium Foaming Gel

Cildi kir ve yağ arındırarak derinlemesine temizler. Karma, yağlı ve akne eğilimli ciltler için geliştirilen Sébium Foaming Gel, cildi kurutmadan arındırır, ciltteki yağ dengesini düzenler ve içerdiği çinko sülfat ve bakır sülfat ile cildi nazikçe temizler. Fiyatı: 129.50 TL

Nasıl Kullanılır: Nemli cilde uygulayarak köpürtülür. İyice duruladıktan sonra nazikçe kurulanır. Sabah ve akşam kullanılabilir.

Sébium Lotion

Gözenek problemi yaşayan karma, yağlı ve akne eğilimli ciltler için geliştirilen Sébium Lotion, ciltteki sebum ve pH’ı dengelerken aynı zamanda 8 saat boyunca cildi nemlendirerek 3’lü etki sunuyor. Aynı zamanda bir sonraki bakım ürünün etkinliğini %77 oranında artıran Sébium Lotion, gözeneklerin sıkılaşmasına destek oluyor. İçeriğindeki FluidactivTM patenti sayesinde ciltteki sebum kalitesini ve miktarını düzenlemeye de destek oluyor. Fiyatı: 129.50 TL

Nasıl Kullanılır: Sébium H2O ve Sébium Foaming Gel ile temizlenmiş cilde sabah ve/veya akşam uygulanabilir. Günlük cilt bakımı ürünlerinizi uygulamadan önce bir pamuk yardımı ile Sébium Lotion’ı uygulayın. Göz ile temasından kaçının. 12 yaşından itibaren kullanımı uygundur. Durulama gerektirmez.

Sebium Sensitive 

Akne eğilimli hassas ciltler için geliştirilmiş Sébium Sensitive, sivilce karşıtı etki sunarak cilt pürüzlerinin azalmasına destek olur. Akne ve akne kaynaklı kızarıklık görünümünü gidermeyi hedefler. Tek başına günlük olarak veya dermatolojik kurutucu tedaviler ile kombine kullanılabilir. Soyucu etki içermeyen Sébium Sensitive, cildi yatıştırmaya ve nemlendirmeye destek olur. Fiyatı: 129. 50 TL

Nasıl kullanılır: Sébium Foaming Gel ve/veya Sébium H2O ile temizlenmiş cilde sabah ve/veya akşam uygulayabilirsiniz.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir