Alerji ile Yaşam Derneği bilgilendirici 50 video hazırladı

Uzman görüşleriyle hazırlanan videolar, derneğin sitesinde

Sabancı Vakfı’nın Hibe Programları kapsamında desteklediği Alerji ile Yaşam Derneği, özellikle çocuklar için hayati risk yaratabilecek alerji konusunda videolar hazırladı. Ebeveynleri ve çocukların bakımından sorumlu yetişkinleri bilgilendirmeyi planlayan dernek, 50 video’ya imza attı. Bu videolarda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin uzman doktorlarının görüşlerine yer veriliyor. Alerji ile Yaşam Akademisi’ni ziyaret edenler, risk testine de katılarak çocuklarında bir hastalık olup olmadığı sorusuna da yanıt buluyor.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi çocuk alerji ve immünoloji uzmanları, çocuk gastroenteroloji uzmanları, hemşireler, psikologlar ve diyetisyenlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanan videolarda en güncel bilgileri paylaşıyor. Konular arasında; solunum yolu, deri, besin, ilaç alerjileri, alerjik bebek ve çocukların bakımı ve beslenmesi, alerjinin çocuklar üzerindeki psikolojik etkileri, medikal cihaz kullanımları gibi en çok merak edilenler yer alıyor. Tüm videolara https://alerjiakademisi.alerjidernegi.org.tr adresi üzerinden ücretsiz ulaşılabiliyor.

Türk İşaret Dili çevirisi de var

Tümünde Türk İşaret Dili çevirisi olması ile Türkiye’de bir ilk olan videolarda uzman anlatımlarının farklı görsellerle desteklenmesi, eğitimlerin erişilebilirliğini ve verimliliğini artırıyor. Sitede yer alan değerlendirme testini başarıyla tamamlayanlar mezuniyet belgesi alabiliyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir