Ameliyatsız gençleşme yöntemleri neden daha çok tercih ediliyor?

Ameliyatsız da gençleşmek mümkün

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri son dönemlerde en çok tercih edilen uygulamalar oldu. Ameliyattan korkan, ameliyat sonrası iyileşme dönemini yaşamadan günlük hayatına hızlı bir şeklide dönmek isteyen çok sayıda hasta var.

Uzman Dr. Dermatolog Özge Yöntem, bıçak altına yatmadan da gençleşmenin mümkün olduğunu anlattı:

Ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri; ağrısız ya da minimal ağrılı bir işlem sürecinin olduğu, tek ya da 2-3 seans gereken, işlem sonrası (eğer iğneli bir işlem ise) hafif morlukların ve ödemin görülebildiği, hastaya günlük hayatına hızlıca dönebilme konforunu sağlayan (kimi uygulamalarda işlemden hemen sonra günlük hayata dönülebilir), kişinin yüzünün şeklini değiştirmeden doğal bir anti aging imkanı sunan tedavi yöntemleridir.

Bu yöntemler hangileri?

  • Botoks geliyor
  • Dolgu enjeksiyonları
  • Biostimulan dolgular ile sıvı yüz germe uygulamaları
  • Altın iğne radyofrekans
  • Lazer işlemleri
  • Fokus ultrason (HIFU)

Tedavi yöntemleri hastalara göre belirleniyor 

Kırışıklık ön planda ise botulinum toksin, biostimulan dolgular, yarı çapraz bağlı hyalüronik asit içeren gençlik aşısı olarak tabir edilen mezoterapi ürünleri, lazer işlemleri altın iğne radyofrekans, fokus ultrason (HIFU) işlemlerini tercih ediyoruz.

Yüzde sarkma ön planda ise; yine altın iğne radyofrekans, Bb lazer ve HIFU işlemini (tek başına yada biostimulan dolgularla kombine bir şekilde) uygulanabilmektedir.

HIFU işlemi (Ameliyatsız yüz germe), odaklanmış ultrason dalgalarının derinin hedeflenen tabakalarına gönderilmesiyle çalışmaktadır. Ciltteki kırışıklıkları, sarkmaları, göz kapağı düşüklüklerini tedavi etmektedir. Cildin alt tabakalarından üst tabakalarına kadar her katmanında çalışan, ağrısız acısız bir cilt gençleştirme yöntemidir. Tek seanslık bir işlem olup etki süresi 2 yıla kadar uzayabilmektedir. İşlem süresi ortalama 45 dakikadır. Hemen işlem sonrasında günlük hayata dönmek mümkün. Ağrı, kızarıklık, ödem gibi yan etkilerle ortaya çıkmamaktadır.

Altın iğne radyofrekans

Uçlarındaki nano iğneler vasıtasıyla radyofrekans enerjisini cilt altına göndermektedir. Bu sayede kolajen uyarımı yapan, cildi sıkılaştıran, ince kırışıklıkları gideren, akne izlerini, vücut çatlaklarını tedavi eden bir uygulamadır. 1 ay ara ile 3-6 seans yapılmaktadır. İşlem süresi 30 dakikadır. Tek dezavantajı, diğer uygulamalara nazaran bir miktar ağrılı olmasıdır. Bu ağrı kullanılan lokal anesteziklerle aza indirgenmektedir. Hekiminizin kullandığı radyofrekans cihazının teknolojisi de ağrı konusunda belirleyici bir faktördür.

Bb lazer işlemi, geniş bant lazer teknolojisi sayesinde düşük enerji ile cilt altına etki etmektedir. Farklı nanometrik filtreleri sayesinde çok çeşitli cilt problemlerinde tercih edilmektedir. Cilt kırışıklıkları, yüzdeki sarkmalar, boyun ve dekolte yaşlanması, el üzerindeki leke ve kırışıklıklar, yüzdeki lekeler, kızarıklıklar, aknelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Ortalama 3-4 seans, 15-30 gün ay aralıklarla yapılmaktadır.

Peki hangi cilt gençleştirme uygulamaları yaz-kış yapmaya uygun?

Botoks, dolgu enjeksiyonları, biostimulan dolgular ile sıvı yüz germe uygulamaları, gençlik aşısı, altın iğne radyofrekans işlemi ve HIFU uygulamaları yaz-kış güvenle yapılmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir