‘Radyofrekans yöntemi özellikle bölgesel zayıflamada etkili’

Kol-iç bacak gibi bölgeleri toparlıyor

Son yılların sık tercih edilen bölgesel zayıflama, sıkılaşma ve gençleşme tedavisi radyofrekans hakkında neler biliyorsunuz? Vücuttaki hangi etkilere yol açıyor?

Parle Beauty Kurucusu Uzman Estetisyen Ece Karabulut, bu soruyu sizin için yanıtladı:

Radyofrekans nedir?

Yaş ilerledikçe derinin altındaki yağ dokusu azalıyor, yer çekimi nedeniyle gevşek dokuda sarkmalar oluşuyor. Ayrıca derinin orta tabakası olan dermisteki kolajen ve elastin lif miktarı düşüyor. Böylece ciltteki gerginlik ve elastikiyet azalıyor. Yaşlanma süresince sarkmalar yüz bölgesiyle sınırlı kalmıyor. Kol, göğüs, karın, bacak, sırt ve iç bacak bölgesinde de görülebiliyor.

Radyofrekans ile bölgesel incelme; ısı yardımıyla yağların parçalanması ve aktivasyonu artırılmış lenf sistemiyle bu yağların vücuttan atılması şeklinde gerçekleşmektedir. Radyofrekans özellikle bölgesel zayıflamada, lokalize yağlardan kurtulmada etkili.

Bölgesel sıkılaşma, kol ve karın sarkmalarında toparlama ve selülit tedavisi gibi sorunlara yanıt vermektedir.

Radyofrekans ile sıkılaşmak mümkün mü?

Radyofrekans ile selülitin giderilmesi, zayıflamış liflerin bağlayıcı dokularının yenilenip onarılması mümkün oluyor. Uygulama bağ doku aktivitesini attırarak, kolajen ve elastin üretimini hızlandırıyor. Kan dolaşımını ve protein sentezini artırıp hücre metabolizmasını hızlandırarak cilt yapısını yeniliyor. Böylece hücre içinde sağlanan iyileşme ve aktifleşme selülitli bölgedeki dokuların yeniden normal cilt dokusuna kavuşmasına yardımcı oluyor.

Diyatermi odaklı RF teknolojisi ile yüzeysel cilt dokusuna zarar vermeden ısı yardımı ile şekillenme sağlanmakta. Cilt altında deforme olmuş yağ dokusu eritilerek bölgenin kan akışını düzenlenmektedir. Selülitteki bozulan kas yapısı ise diyatermi konstrafjksiyon teknolojisi ile tedavi edilmektedir. Aynı zamanda bölgede eritilen yağların lenfatik yolla atılması için bölgesel lenf yollarını uyaran yüksek yoğunluklu enerji akımı içermektedir.

Sarkma tedavisinde, sadece yağ dokusunu eritmeyip aynı zamanda cilt altı kan dolaşımını düzenleyen ve yeni kolejen oluşumunu sağlayan bir yöntem olduğu için özellikle cerrahi tedavi olanağının düşük olduğu kol-iç bacak gibi bölgelerde toparlanma sağlamaktadır.

Neden radyofrekans yapılmalı?

Radyofrekans; ağrısız, acısız ve ameliyatsız bir uygulama. Vücudun ihtiyacına göre 6-12 seans arası uygulanabilmektedir. Beslenme ile desteklendiğinde yaklaşık 3-12 cm arası incelme sağlamaktadır. Sıkılaşma ve incelme etkisinin yanı sıra gençleşmeyi desteklemektedir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir