Ameliyatsız gençleşmede en son trend: Magic Touch

Botoks ve hyaluronik asit enjeksiyonuna talep arttı

Salgında eve kapananlar, aynalarla daha fazla karşılaşmaya başladı. Cilt kusurları ve yaşlılık belirtileri hiç olmadığı kadar göze çarparken; ameliyatsız cilt gençleştirmeye yönelim de arttı.

Grand View Research tarafından yayınlanan Ameliyatsız Estetik Tedavileri Sektörü başlıklı rapora göre; global estetik pazarının büyüklüğü 2020’de 4.6 milyar dolara ulaştı. Pazardaki en büyük payın sahibi ise; yüzde 62 ile botox ve hyaluronik asit gibi enjekte edilebilir maddelerin kullanıldığı teknikler.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Hande Ulusal, “Evlere kapandığımız bu zorlu süreçte, aynalarla hiç olmadığımız kadar yakınlaştık. Bu dönemde bulaş kaygısı olmadan dakikalar içinde tamamlanabilen ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerine talebi arttı” dedi.

Kişiye özel ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemi

Ulusal “Sihirli dokunuş denen Magic Touch yöntemi; 45 yaş altı için Princess Touch ve 45 yaş üstü için Queen Touch olmak üzere iki ayrı yaklaşımı kapsıyor. Burada temel olan, cildin türüne, yaşına, daha önce geçirdiği işlemlere ve gençleştirilmek istenen bölgenin ihtiyaçlarına göre bir program çizmek. Zira normal cilt bakımları ister istemez yüzeysel kalıyor, oysa derinin orta tabakasının desteklenmesi gerekiyor. Magic Touch; düzenli olarak cilt bakımlarını yaptıramayan kişiler için tek seferde uzun süreli kalıcılık sağlayacak bir işlem kombinasyonu oluşturuyor” diye konuştu.

“Ameliyatsız estetiğin tercih edilmesindeki en büyük etkenlerin başında; narkoz, kesi, dikiş ve nekahet dönemi gibi zorlukların olmaması geliyor” diyen Dr. Ulusal, “Haliyle bu durumu fırsata çevirmeye çalışanlara gün doğuyor ve insan sağlığının hiçe sayıldığı üzücü örneklerle karşılaşabiliyoruz. Oysa bu yöntemin ameliyat gerektirmemesi profesyonelliğe ihtiyaç olmadığı anlamına gelmiyor. Aksine, her dokunuşun hastaya özel olarak planlanması ve isteğe değil ihtiyaca uygun yapılması gerekiyor” dedi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir