Aveda’dan Yeni Vegan Botanical Kinetics Serumları

Nemlendirici, aydınlatıcı ve gözenek sıkılaştırmaya yardımcı üç serum

Doğal güzelliğinizi etkili bir şekilde ortaya çıkarmak; Aveda’nın gücünü bitkilerden alan Botanical Kinetics™ serumlarıyla artık çok kolay! Bu üç serum; bitkilerin gücünü kullanarak temel cilt problemlerinize yönelik çözümler sunmakta.

Nemlendirici, aydınlatıcı ve gözenek sıkılaştırmaya yardımcı üç serum; vegan, hayvan dostu, klinik sonuçlarla test edilen ve gücünü bitkilerden alan cilt bakım ürünlerinden oluşuyor.

Aveda Araştırma ve Geliştirme Müdürü Christine Hall, “Bu üç serumun her biri belirli cilt bakım çözümlerini hedefler. Bu nedenle de kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik tercihler yapabilmesini sağlar. Bu serumları cilt bakımı meraklılarını etkili sonuçlarla tatmin etmek ve ciltte bitkisel türevli ve dönüştürücü sonuçlar elde etmek için formüle ettik” dedi.

Bitki kök hücreleri ve bitkisel asitlerden oluşan teknoloji

Botanical Kinetics™ serumları, her bir serumda iki tamamlayıcı güçlü bitki aktifinin karışımını içerir. Her serum, bitkisel türevli asitler ve 10.000 bitki kök hücresi ile güçlendirilmiştir. İlk kullanımdan itibaren ciltte gözle görülür şekilde dönüştürücü etkiler sunmaktadır.

Aveda, bu formülleri oluşturmak için botanik laboratuvarlarında bitki özlerinden yetiştirilen kök hücrelerle hücresel düzeyde yenilenmenin gücünü yakaladı. Aveda’nın hyalüronik, alfa hidroksi ve beta hidroksi gibi yüksek performanslı asitlerinin yüzde 100’ü bitkilerden elde edilmektedir.

Ana içerikler, faydalar ve klinik sonuçlar

Her serum, maksimum etkiyle cilt ihtiyaçlarını karşılamak için özenle seçilen bitki kök hücreleri ve bitkisel asitlerin bir karışımını içermektedir.

Botanical Kinetics™ Nemlendirici Serum

Kuru, mat ve nemsiz ciltlerin nemini anında geri kazandırmaya; ince, kuru çizgilerin görünümünü azaltmaya ve gün boyunca nemin korunmasına yardımcı olmak için cildin koruyucu lipid bariyerini yenilemeye destek verir. Klinik testlerde kadınların tamamı, cildinin anında nemlenmesinde ve gün boyu nemli görünümünde iyileşme gösterdiğini söyledi.

Serum, içerisinde yer alan ve suyu içinde tutmasıyla meşhur kaktüs meyvesi ile, cildin nem bariyerini desteklemeye yardımcı olur. Cildin kendi nemini koruma özelliğini artırmak için her seruma 10.000’den fazla bitki kök hücresi aşılandı. Çeşitli ağırlıklardaki doğal türevli hyalüronik asit molekülleri; cilt yüzeyini anında dolgunlaştırmaya, ciltte yaygın olan ince, kuru çizgilerin görünümünü gözle görülür şekilde azaltmaya yardımcı olmaktadır. Zaman içinde nem seviyesini korumak için farklı hızlarda parçalanmaktadır. Cildin bariyerini ve yüzeyini güçlendirmeyi desteklemektedir.

Botanical Kinetics™ Aydınlatıcı Serum

Hücrelerin yavaş yenilenmesi mat bir cilde yol açmaktadır. Ancak Botanical Kinetics™ aydınlatıcı serum; tek bir uygulamada bile anında ciltteki ton farklılıklarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Daha parlak, pürüzsüz bir görünüm kazanması için yüzey hücreleri ile birlikte cildin aydınlanmasına katkı sağlamaktadır. Güzel beyaz çiçeği ile tanınan nilüferin kök hücreleri, parlak, ve ton farklılıkları azalmış bir cilt tonu için cildi aydınlatmaya yardımcı olur.

Serum, içeriğindeki doğal türevli alfa hidroksi asitleri ile ciltteki hücre döngüsünü canlandırır ve peeling etkisi yaratır. Ölü hücreler temizlenmekte ve daha parlak hücreler ortaya çıkmaktadır. Kadınların yüzde 81’i, cilt pürüzsüzleşmesinde iyileşme gerçekleştiğini söyledi. Ayrıca, kadınların yüzde 97’si dört hafta sonunda cilt dokusunda iyileşme gerçekleştiğini söyledi.

Botanical Kinetics™ Gözenek Sıkılaştırmaya Yardımcı Serum

Zaman içinde yağ ve kir birikintileri, gözeneklerin genişlemesine, tıkanmasına neden olmaktadır. Botanical Kinetics™ gözenek sıkılaştırmaya yardımcı serum; gözenek görünümünün azalmasına katkı sağlamaktadır. Serumu tercih eden kadınların yüzde 90’ı; dört hafta sonunda cilt gözeneklerinin temizliğinde iyileşme olduğunu söyledi.

Parlak, sarı çiçekleriyle bilinen tatlı yoncanın kök hücreleri; dengeli bir cilt için gözenekleri arındırmaya ve sıkılaştırmaya yardımcı olur. Tatlı yonca, cilt üst yüzeyinin kalınlığını artırır. Keklik üzümünden elde edilen doğal türevli beta hidroksi asit; ciltteki kalıntıları parçalamak için gözeneklere nüfuz eder ve kirleri arındırır. Botanical Kinetics™ gözenek sıkılaştırmaya yardımcı serum ile cilt; gözle görülür şekilde küçülmüş gözenekler sayesinde daha genç görünmektedir.

Tüm Botanical Kinetics™ serumları; demir oksitlerden ve yüzde 100 doğal türevli renklendiricilerden elde edilmektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur ve silikon, parafin yağı, paraben, mineral yağ ve glüten içermez.

Çevresel standartlar

Botanical Kinetics™ serumları yüzde 97 doğal türevlidir; hayvan dostudur ve vegandır. Karton, yüzde 90 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş elyaftan yapılmıştır. Cam şişeler geri dönüştürülebilirdir. Elektrik ve doğal gaz kullanımını dengeleyen; yenilenebilir enerji kredileri ve karbon ofsetleri sayesinde yüzde 100 güneş ve rüzgar enerjisi ile üretilmiştir.

Kullanım şekli

Aveda’nın Botanical Kinetics™ temizleyici veya tonik uygulamasından sonra serumu temiz cilde uygulayın. Nemlendiricinizi uygulayın ve cildinizin ihtiyacına göre nemlendirici losyonu; kuru ciltler için nemlendirici krem ya da yağlı ciltler için nemlendirici kremini keşfedin.

Yetkili Aveda salonlarında, aveda.com.tr’de, beymen.com’da ve trendyol.com.tr’de satışta!
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir