Avon 2023 yılının kişisel bakım trendlerini açıkladı

2023’te renkli kozmetik öne çıkacak

2023 yılında kişisel bakım ve daha etkili görünümü destekleyen renkli kozmetik ön planda olacak. Parfüm alanında ise niş ve farklı koku kombinasyonlarına yeniden tanık olacağız.

Avon Global CMO’su Kristof Neirynck’in verdiği bilgiye göre; mikrobiyom, hormonlar, kişisel vitaminler ve takviyelere odaklanan klinik cilt bakımla birlikte güzellik ve sağlığı da kapsayan ürünler yükselişte olacak.

2023 yılı, pandemi sonrası eski rutinlerinden sıkılan ve en güncel trendleri takip etmeye hevesli kullanıcıların dönemi olacak. Renkli kozmetik kategorisindeki artış devam edecek. Tüketiciler, çok amaçlı ürünler, gelişen markalar veya tamamen yeni görünümlü markaları denemeye istekli olacak.

Cilt bakım ürünleri ön planda

Son birkaç yılda hızlı bir büyüme ivmesi kazanan yüz cilt bakımının bu yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Cilt bakımına yönelik yenilikler çevre dostu, doğallık, zindelik ve çeşitlilik trendlerinden yararlanmaya devam ediyor. Kristof Neirynck’e göre; stres ve yorgunluk alanlarına odaklanacağız. Tüketiciler kendilerini benzersiz ve ayırt edici yollarla ifade etmeye çalışıyor. Kokuların pandemi sonrası yeniden hayatımızdaki varlığını sürdüreceği görülüyor.

‘Ruj’ ekonomik belirsizlikte kendini şımartma yolu

Tüketiciler ‘temel’ tüketim ürünlerine öncelik veriyor ancak alışveriş yapmaktan da çekinmiyor. Tüketici, ‘ne kadar pahalıysa o kadar kalitelidir’ fikrini de yeniden değerlendiriyor. Kristof Neirynck, “Ekonomik belirsizlik zamanlarında tüketiciler kendilerini şımartmak için basit, uygun fiyatlı yollar aradıkları için ruj satışları artıyor.

Güzellik markaları için ürün performansı ve fiyatın bir bileşimi olan ürün değerini vurgulamak önemlidir. Tüketicilerin fayda sağlamadığı ürünlere para harcamaya tahammülü olmadığı bir dönemdeyiz. Bu nedenle ürünlerinizin mükemmel performans sunduğunu vurgulamak ve kanıtlamak her zamankinden daha önemli” diyor.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir