Avon’dan kuru ve yaralı eller için bakım seçenekleri

Bev England’dan tavsiyeler…

Ellerimizi artık her zamankinden daha fazla yıkıyoruz. Bununla birlikte, kurumalarını, çatlamalarını ve yaralanmalarını önlemek için onlara ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Neme susamış elleri rahatlatmak için Avon güzellik uzmanı Bev England, tavsiyelerde bulundu:

  1. Yıkadıktan sonra ellerinizi iyice kurulayın. Ancak ellerinizin hassaslaşmasını veya ağrımasını önlemek için havlu ile ovalamak yerine sadece yumuşak hareketlerle bu kurulama işlemini yapın.
  2. Ellerinizi yıkadıktan sonra daima nemlendirin. Yeni yıl tasarımlı Avon Care el kremleri nemlendirmek için iyi alternatiflerden biri. (Avon Care el kremleri 7.99 TL)
  3. Sıklıkla uygulamanızı hatırlatmak için el kremlerini evin her tarafına dağıtın. Mesela lavaboda sabunun hemen yanına, çalışma masanıza ve komodinin üzerine koyun. Kolay kullanım için sprey formda olan Avon Care Nemlendirici El Spreyi elinizin hemen altında. (Avon Care Nemlendirici El Spreyi 11.90 TL)
  4. Geceleri yoğun bir krem sürün ve uyurken eldiven takmayı deneyin. (Avon Care Slikon ve Gliserinli el kremi 7.99TL)
  5. Bulaşık yıkamak için mutlaka eldiven giyin. Elleriniz sabuna bolca maruz kalıyor, bunu mümkün olduğunca azaltmak için plastik eldiven kullanın.
  6. Daha geleneksel ve doğal yöntemleri denemeye hevesliyseniz, kaynamış bir patatesi kabuğuyla birlikte ezin, zeytinyağı ile karıştırın ve en sevdiğiniz TV programını izlerken ellerinizin üzerine yayın. Patatesteki potasyum ve C vitamini cildi güçlendirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Uygulamayı el kremini sürerek sonlandırın. Bu işlem sonrasında ellerinizi nemlendirmek için Avon Care nemlendirici el jelini kullanabilirsiniz. (Avon Care Nemlendirici El Jeli 19.99 TL)
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir