Bebeğinizin cildini önemsiyorsunuz. Peki pH değerini?

Koruyucu tabaka zarar görebilir

Bebekler dünyaya geldiği andan itibaren korunmaya ihtiyaç duyar. Bebek cildinin çok hassas olduğuna ve cildin koruyucu bariyerinin korunmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Reyhan Erol, bazı bebek ürünlerinin cildin pH değerini bozabileceğini belirtti. pH değeri bozulmuş bir cilt; tahriş, egzama, kuruluk, enfeksiyona ve alerjik cilt hastalıklarına yatkınlık gösterip, dermatit gibi sorunlara neden olabilir.

Erol, ailelerin bebek cildi bakımında neler dikkat etmesi gerektiğini anlattı.

Bebek cildinde, cildin koruyucu tabakası da henüz tam olarak oluşmamıştır. Bu nedenle yetişkin cildi kadar dayanıklı değildir, kuruluğa daha yatkındır ve çok hassastır. 10 kata kadar daha ince olabilir ve çevresel etkenlerden daha kolay hasar görebilir. Bu nedenle bebek cildinin hem cilt bütünlüğünün korunması hem de koruyucu bariyerinin oluşmasına yardımcı olması ve bu tabakanın korunması için pH değeri  5.5 olan  bebek bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.

Temizlik, bakım ve koruma bir arada

Etkinliği klinik ve dermatolojik olarak test edilen Sebamed Baby ürünleri, cildin doğal koruma örtüsü ile aynı pH değerine sahip olması sayesinde bebeğinizin cildini tahrişe ve zararlı çevresel etkenlere karşı koruyor. ECARF (Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi) tarafından onaylı Sebamed Baby Şampuan, alerjik cilt yapısı olan çocuklarda da güvenle kullanılabiliyor.

Sebamed Baby Şampuan klinik olarak test edilmiş, sabun içermeyen, pH 5.5 yapısı ile, cildin koruyucu tabakasını destekliyor. Gözleri yakmayan ve saçların kolayca taranmasını sağlayan formülü sayesinde bebek ve çocuklar için banyo eğlence haline dönüştüren Sebamed Baby Şampuan, içerdiği papatya özüyle cildi yumuşatıyor, üstelik bebeklerin rahatça uykuya dalmasına da yardımcı oluyor. Tüm Sebamed Baby ürünleri bebeğin doğduğu ilk günden itibaren kullanılabiliyor.

 
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir